İsveç Ankara Büyükelçisi'nin İZTO ziyareti -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eskinazi:…

  • Yazı boyutu
İsveç Ankara Büyükelçisi'nin İZTO ziyareti
  -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eskinazi:…

İsveç Ankara Büyükelçisi'nin İZTO ziyareti -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eskinazi: -"Yılın 300 günü güneşli olan İzmir'de daha fazla İsveçli turisti ağırlamak istiyoruz" -İsveç Büyükelçisi Hakan Akesson: -"Türkiye'nin en dinamik bölgelerinden biri olan İzmir'e şirketlerimiz adına fırsatları değerlendirmeye geldim"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, yılın 300 günü güneşli olan İzmir'de İsveçli turistleri ağırlamak istediklerini söyledi.
     İsveç Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson, İZTO'yu ziyaret etti.
     Ziyarette konuşan Eskinazi, Türkiye ile İsveç arasında artan ticari ilişkilerin son yıllarda giderek arttığını belirtti.
     Ticarette dengenin İsveç lehine geliştiğini ifade eden Jak Eskinazi, "Ticari ilişkilerimiz artarak devam ediyor. Ancak makas İsveç lehine açılıyor. Amacımız makası kapatmak. Yılın 300 günü güneşli olan İzmir'de daha fazla İsveçli turisti ağırlamak istiyoruz" dedi.
     Eskinazi, İsveç Büyükelçisi'nden İzmir'in EXPO 2020 adaylığı için destek istedi.
     İsveç Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson ise Türkiye ile İsveç'in iyi birer dost ülke olduğunu, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geçen yıl yüzde 20 arttığını belirtti.
     Türkiye'nin AB üyeliğine destek verdiklerini anlatan Akesson, şunları söyledi:
     "Türkiye ile İsveç arasındaki ticaret hacmi her yıl artıyor. AB olarak şu anda iyi durumda değiliz. Ancak Türkiye gibi İsveç ekonomisi de büyüyor. Türkiye'nin en dinamik bölgelerinden biri olan İzmir'e, şirketlerimiz adına fırsatları değerlendirmeye geldim. Şirketlerimiz de İzmir bölgesi ile yakından ilgileniyor."
     Akesson, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt'in Ocak ayında Dışişleri Bakanlığı'nın daveti üzerine Türkiye'ye geleceğini de kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir