İSTKA'dan sosyal içerikli projelere 40 milyon lira hibe

  • Yazı boyutu
İSTKA'dan sosyal içerikli projelere 40 milyon lira hibe

İSTKA'dan sosyal içerikli projelere 40 milyon lira hibe

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), 40 milyon lira bütçeli "Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı" temalı hibe programı için ilana çıktı.
     İSTKA'dan yapılan açıklamaya göre, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programı kapsamında, "Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı" temalı hibe programının bütçesi 40 milyon lira olarak belirlendi.
     Bu programla, çocuk, genç, kadın, engelli ve yaşlılar gibi sosyal dışlanmaya maruz kalabilecek sosyal risk gruplarının ihtiyaçlarına çözüm olabilecek projelere destek verilecek.
     Sosyal risk gruplarının/dezavantajlı grupların, yoksunluk durumundan çıkarılarak ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının artırılması, yaşam fırsatlarından eşit ve tam olarak yararlanmalarının sağlanması, toplumla bağlarının güçlendirilmesinin amaçlandığı programa son başvuru tarihi 13 Şubat olarak belirlendi.
     Programda, proje bazında verilecek destek tutarı ise 250 ile 750 bin lira arasında değişirken bu tutar Belediyeler için 1,5 milyon lirayı bulabiliyor.
     Proje desteği için; valilik, kaymakamlıklar, kamu kurumlarının il ve bölge müdürlükleri ve başkanlıkları, diğer kamu kurumlarının ilde bulunan en üst birimleri, yerel yönetimler (İl Özel İdaresi, belediyeler ve tüzel kişiliği haiz bağlı kuruluşları), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları, üniversiteler, sanayi odası ve ticaret odası, Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler, odalar, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları başvuru yapabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 100 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir