"İstihdam Garantili Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Projesi"nde ilk ders zili çalıyor

  • Yazı boyutu
"İstihdam Garantili Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Projesi"nde ilk ders 
zili çalıyor

"İstihdam Garantili Dış Ticaret Uzmanı Yetiştirme Projesi"nde ilk ders zili çalıyor

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB)işbirliği ile gerçekleştirilecek olan projede eğitim alacak ilk grup öğrencilerinin seçimi tamamlandı.
     İAÜ ve İTKİB yetkililerinin, akademisyen, öğrenci ve basın mensuplarının katılımıyla ilk ders 30 Ekim 2012 tarihinde yapılacak bir törenle başlayacak.
     Geçen ay İTKİB ve İAÜ, üniversite sanayi işbirliğine örnek olacak bir sözleşmeye imza atmıştı. "İş garantili mesleki eğitimi"nin somut örneğini oluşturacak projeyle, bir yıl içinde 250 dış ticaret uzmanı yetiştirilerek sektöre kazandırılması planlanıyor.
     Proje kapsamında İAÜ ve İTKİB'in oluşturduğu komisyon tarafından yapılan ilk grup öğrenci seçmeleri tamamlandı. 30 Ekim 2012 tarihinde İTKİB Başkanı İsmail Gülle ve İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli'nin katılacakları törenle ilk ders zili çalacak.
    
    
    

Bu haberi 248 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir