İstanbul'un en büyük turizm otel ve kongre merkezini Hilton Worldwide işletecek

  • Yazı boyutu
İstanbul'un en büyük turizm otel ve kongre merkezini Hilton Worldwide 
işletecek

İstanbul'un en büyük turizm otel ve kongre merkezini Hilton Worldwide işletecek

IC Yatırım Holding AŞ, 250 milyon avroluk yatırım bedeliyle, İstanbul'un en büyük oteli ve konaklamalı kongre merkezi olarak inşa ettiği İstanbul Bomonti Otel ve Kongre Merkezi'ni işletmek için Hilton Worldwide ile anlaşma imzaladı.
     İmza töreninde konuşan Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Çeçen, dünyanın en önde gelen markalarından Hilton Worldwide ve dünya çapında bilinirliğe sahip Hilton Hotels & Resorts markası ile otel işletmesi konusunda işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Çeçen, İstanbul'un en büyük oteli ve en büyük konaklamalı kongre merkezi olan tesisin, Avrupa'nın da en büyük şehir otelinden biri olacağını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     "Türkiye'nin 2023 hedefi olan 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir hedefine katkıda bulunacak. İstanbul artık bir kongre şehri olarak da dünyanın ilgisini çekiyor. IC Holding olarak turizm sektöründeki en büyük yatırımımızı yaparak, İstanbul'un en büyük konaklamalı kongre merkezini inşa etmekten gurur duyuyoruz. Yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayacak olan merkezimizi 2013 yılının son çeyreğinde hizmete açmayı planlıyoruz. Bu arada, proje sahamızın içerisinde yer tarihi Bomonti Bira Fabrikası binalarını da, eşsiz yapısal ve mimari özelliklerini koruyarak bir kültür-sanat ve eğlence merkezi haline getirebilmek için yatırımcılarla görüşmelerimiz devam ediyor. Şehrimize böyle bir merkez kazandırmaktan da büyük onur duyacağız."
     Hilton Worldwide Avrupa Orta Doğu ve Afrika Başkanı Simon Vincent ise "İstanbul'da yeni bir kilometre taşı olacak Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi'ni işletmek üzere anlaşma imzalamış olmaktan memnunuz. Hilton İstanbul Bomonti Otel & Konferans Merkezi oda sayısı ve toplantı salonu büyüklüğüyle şehirde inşa halindeki en büyük otel. Hilton Worldwide, kimisi aktif kimisi ise geliştirilme aşamasında olan 41 oteli ile 1955 yılından bu yana gururla Türkiye pazarında. Güçlü duruşumuzun son örneğini de yeni otelimizle bir kez daha gösteriyoruz. Otelimizin dünya standartlarındaki konferans olanaklarının İstanbul'da uluslararası yeni konferansların düzenlenmesine katkı sağlamasını bekliyoruz" diye konuştu.
    
     -Otelin 2013 yılı Mayıs sonu ile itibariyle tamamlanması planlanıyor-
    
     İnşaatı tamamlanmak üzere olan 35 katlı otel kulesinde toplam 829 standart ve süit oda, 4 bin 500 metrekarelik fitness ve SPA alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alıyor. Projenin kongre merkezi kısmında ise 2 bin 500 ve 800 kişi kapasiteli 2 balo salonu ve 32 adet toplantı salonu yer alıyor.
     Merkezin inşa edildiği alanın içerisinde bulunan ve bulunduğu semte ismini veren; 120 yıllık, tarihi Bomonti Bira Fabrikası'nın ise restore edilerek kültür-sanat ve eğlence merkezi olarak şehre kazandırılması için çalışmalar sürdürülüyor. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası otel ve kongre merkeziyle aynı kampüs içerisinde yer alıyor.
     2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan ihale sonucunda, IC Yatırım Holding'in grup şirketi Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret AŞ'ye, 60 milyon 250 bin lira bedelle, 49 yıllık irtifak hakkı verilen alanın toplamı 166 bin 15 metrekare. 12 bin 715 metrekaresi Bomonti Bira Fabrikası'na ait olan alanın geri kalan 153 bin 300 metrekaresine ise otel ve kongre merkezi inşa ediliyor. Otelin 2013 yılı mayıs sonu itibariyle tamamlanması planlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir