İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yazıcı: -"Medyada Milli Piyango Genel…

  • Yazı boyutu
İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yazıcı:
  -"Medyada Milli Piyango Genel…

İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yazıcı: -"Medyada Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nü ve üyelerimizi sıkıntıya sokacak mesnetsiz ve kaynağı belli olmayan açıklamalar yapılıyor"

İstanbul Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yazıcı, son aylarda yazılı ve görsel medyada Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nü ve üyelerini sıkıntıya sokacak kaynağı belli olmayan açıklamaların yapıldığını, bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu belirtti.
     Yazıcı, yaptığı açıklamada, odalarının, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğunu ifade ederek görevlerinin, esnaf ve sanatkarlar ile bunların yanında çalışanların mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak, meslek disiplini ve ahlakını korumak olduğunu kaydetti.
     Son aylarda görsel ve yazılı medyada Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nü ve üyelerini sıkıntıya sokacak mesnetsiz ve kaynağı belli olmayan açıklamaların yapıldığını ifade eden Yazıcı, bu iddiaların asılsız olduğunu bildirdi. Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nün ve oda olarak kendilerinin zaman zaman yaptıkları açıklamalar ile bunların kamuoyuna duyurulduğunu belirten Yazıcı, şunları kaydetti:
     "Asılsız olan bu iddiaların sahipleri, iddialarının görsel ve yazılı medyada haber olması, 15 bini aşkın üyemizi ve kaynak aktarılan Çocuk Esirgeme Kurumu, olimpiyat oyunları, savunma sanayi, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu, Türkiye Tanıtım Fonu gibi kurumlara zarar vermektedir. Eğer böyle bir iddia varsa, bunları kamuoyu önünde tartışıp kişilere ve kurumlara zarar vermek yerine, sağlıklı bir araştırmadan sonra ellerindeki kanıtlarla beraber adli makamlara başvurmaları daha doğru olacak. İddia sahiplerinin ve ilgili kişilerin açıklamalarında daha özenli olmalarını bekliyoruz."
     Milli Piyango ikramiyeleriyle ilgili "çekilişlere teknik müdahalenin yapıldığı", "büyük ikramiyelerin tamamının Milli Piyango İdaresi'nin taşra ve merkez teşkilatının bulunduğu illere çıktığı" gibi iddialar gündeme gelmişti.
    
    
    

Bu haberi 254 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir