İstanbul metro çalışmaları -İstanbul Banliyölerinin yüzeysel metroya dönüştürülmesi ve 3 hatta…

  • Yazı boyutu
İstanbul metro çalışmaları
  -İstanbul Banliyölerinin yüzeysel metroya dönüştürülmesi ve 3 hatta…

İstanbul metro çalışmaları -İstanbul Banliyölerinin yüzeysel metroya dönüştürülmesi ve 3 hatta çıkarılması çalışması kapsamında Kazlıçeşme-Halkalı arasında 1 Mart'tan itibaren tren trafiğine ara verilecek -Söz konusu parkurda ulaşım bu tarihten itibaren otobüslerle sağlanacak

İstanbul Banliyölerinin yüzeysel metroya dönüştürülmesi ve 3 hatta çıkarılması çalışması kapsamında Kazlıçeşme-Halkalı arasında 1 Mart'tan itibaren tren trafiğine ara verilecek. Söz konusu parkurda ulaşım bu tarihten itibaren otobüslerle sağlanacak.
     Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) yapılan yazılı açıklamaya göre, TCDD, altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilgili belediyelerce gerekli hazırlıkların yapıldığı belirtildi. İlk etapta Halkalı-Küçükçekmece arasında 15 otobüsle günlük 105, Küçükçekmece-Yenikapı arasında ise 40 körüklü otobüs ile günlük 200 sefer yapılacak.
     Buna karşılık Yedikule-Sirkeci arasında banliyö trenleri işletilmeye devam edecek. Söz konusu hatta her 15 dakikada bir tren çalıştırılacak.
    
    
    

Bu haberi 114 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir