İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, "Geleceğe dönük güzel bir haber…

  • Yazı boyutu
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan,
  "Geleceğe dönük güzel bir haber…

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, "Geleceğe dönük güzel bir haber vermiş olayım. Halihazırda yine 2 adedi gelişen işletmeler piyasasında olmak üzere 12 şirketin payları ve diğer 10 şirketin de borçlanma aracının halka arz başvurusu gerçekleşmiş oldu"

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, 2'si gelişen işletmeler piyasasında olmak üzere 12 şirketin payları ve diğer 10 şirketin de borçlanma aracı için halka arz başvurusu yaptığını bildirdi.
     Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret AŞ'nin İMKB'deki ilk işlem günü nedeniyle düzenlenen gong töreninde konuşan Turhan, "Bu şirketle beraber 2012 yılında bugüne kadar pay senetleri piyasasında 12 şirket, gelişen işletmeler piyasasında 6 şirket olmak üzere toplam 18 şirketimiz sermaye piyasasıyla buluştu, 108 adet borçlanma aracı ihraç edilmiş oldu ve bunların toplamında da 21,5 milyar lira hasılat elde edilmiş oldu. Bu vesileyle geleceğe dönük te güzel bir haber vermiş olayım. Halihazırda yine iki adedi gelişen işletmeler piyasasında olmak üzere 12 şirketin payları ve diğer 10 şirketin de borçlanma aracının halka arz başvurusu gerçekleşmiş oldu" diye konuştu.
     Acıselsan'ın halka arzını, Halka Açık Şirketlerin Hisse Senetlerinin Arz Edilmeksizin Borsada İşlem Görmesine İlişkin Esaslar genelgesi çerçevesinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Turhan, "Şirket payları ikinci ulusal pazarımızda işlem görmeye başlayacak. Payları halka arz edilmeksizin borsamıza işlem görmeye başlayacak bu şirketin senetleri tıpkı, Birko, İttifak Holding gibi. Biliyorsunuz bu şirket sermayesinin yüzde 6,32 si, 3784 adedi küçük yatırımcımızın elinde bulunuyor, yani sermayenin tabana yayılması için yani bizim her zaman arzu ettiğimiz sermaye piyasalarının sahiplenilmesi son derece önemli" dedi.
     Gong töreniyle birlikte Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret AŞ "ACSEL" koduyla, İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmeye başladı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir