İstanbul Küresel Forumu -Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: (3) -"Birleşmiş Milletler'de adil ve…

  • Yazı boyutu
İstanbul Küresel Forumu
  -Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: (3)
  -"Birleşmiş Milletler'de adil ve…

İstanbul Küresel Forumu -Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: (3) -"Birleşmiş Milletler'de adil ve demokratik bir sistem olmadığı açık. BM'nin reforma ihtiyacı var"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Birleşmiş Milletler'in adil ve demokratik bir sistem olmadığının açık olduğunu belirterek, "BM'nin reforma ihtiyacı var" dedi.
     Yılmaz, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü ile Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen "İstanbul Küresel Forumu"ndaki "Sürdürülebilir Kalkınma" başlıklı oturumda soruları yanıtladı.
     Birleşmiş Milletler'in adil ve demokratik bir sistem olmadığının açık olduğunu belirten Yılmaz, BM'nin reforma ihtiyacı olduğunu ifade etti.
     BM'nin çok daha kapsayıcı bir yapı olması gerektiğini aktaran Yılmaz, her ülkenin kendisine özgün bir kalkınma stratejisinin olduğunu kaydetti.
     Yılmaz, sürdürülebilir kalkınmadaki temel ilkelerden biri eşit fakat farklılaştırılmış sorumlukluklar olduğunu vurguladı.
     Hazırladıkları programları her yıl yenilediklerini belirten Yılmaz, Türkiye'nin 2023 vizyonu olduğunu anımsatarak, Türkiye'nin ilk defa uzun vadeli bir bakış açısının oluştuğunu ifade etti.
     Dokümanlarla uzun vadeli şeylerin ortaya konulabileceğini ama bunun somut şeylerle, güvenli bir şekilde ortaya konulmuyorsa anlamı olmadığını anlatan Yılmaz, Türkiye'nin son yıllardaki başarısının uzun vadeli planlarla sağlandığını söyledi.
     En temel sermayenin bilgi, bilginin de donanımlı birikimli insan olduğunu belirten Yılmaz, yapılan tüm yatırımların aslında insana yatırım olduğunu dile getirdi.
     (Son)
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir