İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan, 10 milyon liralık "Afetlere Hazırlık" hibe programı

  • Yazı boyutu
İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan, 10 milyon liralık "Afetlere Hazırlık" hibe 
programı

İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan, 10 milyon liralık "Afetlere Hazırlık" hibe programı

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programı kapsamında, "Afetlere Hazırlık" temalı hibe programı için ilana çıktı.
     Yapılan açıklamaya göre, İSTKA programla İstanbul'da yaşam ve mekan kalitesi yüksek, güvenli yerleşmeler oluşturmak üzere, afet yönetim sisteminin etkinleştirilerek uygulama kapasitesinin artırılması ile afet risklerinin azaltılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.
     Afet yönetimi faaliyetlerine yönelik kurumsal kapasitenin artırılması ve başta gönüllü örgütlenmelerle olmak üzere yerel kapasitenin oluşturulmasıyla ilgili projelere öncelik verilecek programın toplam bütçesi 10 milyon lira olarak belirlendi.
     Risk alanlarının tanımlanması, risk azaltmada alternatif yaklaşımların geliştirilmesi ile uygulama araçlarının, modellerinin çeşitlendirilmesiyle ilgili projelere de öncelik verilecek programda, proje başına destek tutarı ise 200-600 bin lira arasında değişiyor.
     Afetlere Hazırlık Mali Destek Programı'nın son başvuru tarihi 11 Şubat 2013 olarak açıklandı.
     Proje için; valilik, kaymakamlıklar, kamu kurumlarının il ve bölge müdürlükleri ve başkanlıkları, diğer kamu kurumlarının ilde bulunan en üst birimleri, yerel yönetimler (İl Özel İdaresi, belediyeler ve tüzel kişiliği haiz bağlı kuruluşları), İstanbul Büyükşehir Belediyesi daire başkanlıkları, üniversiteler ve üniversitelere bağlı uygulama ve araştırma merkezleri, fakülteler, yüksek okullar, enstitüler, Sanayi Odası ve Ticaret Odası, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler, odalar, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları başvuru yapabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir