İstanbul Finans Merkezi İhalesi -Emlak Konut GYO AŞ, ihaleye konu taşınmazların içinde bulunduğu…

  • Yazı boyutu
İstanbul Finans Merkezi İhalesi 
  -Emlak Konut GYO AŞ, ihaleye konu taşınmazların içinde bulunduğu…

İstanbul Finans Merkezi İhalesi -Emlak Konut GYO AŞ, ihaleye konu taşınmazların içinde bulunduğu alanın imar planlarıyla ilgili açılan davanın ihale sürecini etkilemeyeceğini bildirdi

-Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) AŞ, "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesine konul olan taşınmazların içinde bulunduğu alanın imar planlarıyla ilgili açılan davanın ihale sürecini etkilemesinin söz konusu olmadığını ve belirlenen tarihte 2. oturumun gerçekleştirileceğini bildirdi.
     Emlak Konut GYO AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında şunlar kaydedildi:
     "1. Oturumu 18.10.2012'de yapılan ve 2.11.2012'de 2. oturumu yapılacak olan 'İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi' ihalesine konu taşınmazların içerisinde bulunduğu alana ilişkin imar planları ile ilgili olarak, TMMOB Mimarlar Odası tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aleyhine İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin 2012/1672 E. Sayılı dosyasıyla 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 44 sayılı KHK'nin 2. Maddesinin 1. Fıkrasının (ğ) bendi uyarınca 19.06.2012 tarihinde Bakanlık oluru ile onaylanarak 25.06.2012 tarihinde İstanbul İl Çevre Müdürlüğü'nde askıya çıkarılan İstanbul Finans Merkezi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı'nın öncelikle yürütmesinin durdurulması ve iptali' talebiyle dava açılmıştır. Açılmış olan davanın bu aşamada ihale sürecini etkilemesi söz konusu olmayıp, belirlenen tarihte 2. oturum gerçekleştirilecektir."
    
    
    

Bu haberi 103 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir