İstanbul'da GEMLOC Toplantısı

  • Yazı boyutu
İstanbul'da GEMLOC Toplantısı

Ülke Konferansı'nın üçüncüsü yarın İstanbul'da başlayacak

"Küresel Yükselen Ekonomiler Yurtiçi Tahvil Programı (GEMLOC)" Ülke Konferansı'nın üçüncüsü yarın İstanbul'da başlayacak.
     Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, GEMLOC'un birincisinin 2010'da Mısır'da, ikincisinin ise geçen yıl Fas'ta düzenlendiği anımsatılarak, Ülke Konferansı'nın üçüncüsünün 13-15 Haziran arasında Hazine Müsteşarlığı ve Dünya Bankası işbirliğinde İstanbul'da gerçekleştirileceği bildirildi.
     GEMLOC'un gelişmekte olan ülkelerde yerel borçlanma piyasalarının geliştirilmesine destek vermek amacıyla Dünya Bankası ve Uluslararası Finans Kurumu işbirliği ile başlatılan ve gelişmekte olan ülkelerin dahil olduğu ortak bir girişim olduğu belirtilerek, etkinlik kapsamında gelişmekte olan ülkelerde borçlanma piyasalarında likiditenin artırılması, yatırımcı tabanının genişletilmesi ve söz konusu piyasalara uzun vadeli yatırımların çekilebilmesine dair sunumların yapılacağı kaydedildi.
    
    
    


Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir