İstanbul'da anne ile 4 çocuğunun karbonmonoksit gazından zehirlenmesi -Doğalgaz Derneği Başkanı…

  • Yazı boyutu
İstanbul'da anne ile 4 çocuğunun karbonmonoksit gazından zehirlenmesi
  -Doğalgaz Derneği Başkanı…

İstanbul'da anne ile 4 çocuğunun karbonmonoksit gazından zehirlenmesi -Doğalgaz Derneği Başkanı Ramazan Ergün: -"Yerel yönetimlerin yetkisiz faaliyet gösteren korsan doğalgaz firmalarına karşı denetim başlatmaları kazaların artmasını önleyecek"

Doğalgaz Derneği Başkanı Ramazan Ergün, yerel yönetimlerin yetkisiz faaliyet gösteren korsan doğalgaz firmalarına karşı denetim başlatmalarının kazaların artmasını önleyeceği değerlendirmesinde bulundu.
     Ergün, İstanbul'un Gaziosmanpaşa'da anne ile 4 çocuğunun karbonmonoksit gazından zehirlenmesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, doğalgazın doğru kullanıldığında güvenli bir yakıt olduğunu belirtti.
     Doğalgaz kullanımına başlanılabilmesi için yetkili mühendislerce çizilmiş projelere uygun doğalgaz tesisatlarının, gaz dağıtım şirketlerince kontrolünün yapılması gerektiğini ifade eden Ergün, doğalgaz kazalarına karşı şu önlemlerin alınması gerektiğini kaydetti.
     Ergün, şöyle devam etti:
     "Mutfaklarınızdaki ve bacalı cihazlarınızın olduğu odalardaki havalandırma menfezlerini kapatmayınız, eğer menfeziniz yoksa mutlaka açtırınız. Doğalgazın kendine has kokusu vardır, bu kokuyu duyduğunuzda 187 Acil'i arayınız. Evinizin tuğla bacalarını itfaiyeye kontrol ettiriniz. Doğalgaz tesisatlarınıza yetkisiz kişiler haricinde müdahale ettirmeyiniz. Doğalgaz tesisatınızı senede 1 defa yetkili kişilere muayene ettiriniz.
     Doğalgaz tesisatı yapım işi 4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu'na göre yetki almış kişilerce yapılmalı. Ancak korsan olarak faaliyet gösteren doğalgazcıların denetimsizlik yüzünden yetkisiz olarak doğalgaz işlerini yaptıkları bilinmektedir. Özellikle yerel yönetimlerin yetkisiz olarak faaliyet gösteren korsan doğalgaz firmalarına karşı denetim başlatmaları ve inşaat projelerinde ruhsat alma esnasında doğalgaz tesisatlarının yapımı için mutlaka yetkili firma istenmesi kazaların artmasını önleyecek. Bir diğer hususta doğalgaz tesisatlarının bakımının yapılmasıdır."
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir