İstanbul-Bişkek-Ulanbator seferleri

  • Yazı boyutu
İstanbul-Bişkek-Ulanbator seferleri

Moğolistan, Türkiye ile Kırgızistan arasında ticari ve turizm ilişkilerinin canlanmasından umutlu

Moğolistan yönetiminin, İstanbul-Bişkek-Ulanbator seferlerinin başlamasının ardından Türkiye ve Kırgızistan arasında ticari ve turizm ilişkilerinin canlanmasından umutlu oldukları bildirildi.
     Kırgızistan Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, Türk Hava Yolları'nın (THY) hafta başında başlattığı İstanbul-Bişkek-Ulanbator seferleri nedeniyle Moğolistan'ın başkenti Ulanbator'da tören düzenlediği belirtildi.
     Törende konuşan Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Ochir Ochirjav, haftada üç kez yapılan seferden ekonomik olarak büyük beklenti içinde olduklarını söyledi. Ochirjav, Moğolistanlı iş adamlarının, THY sayesinde, Kırgızistan-dan meyve ve sebze taşımasında daha iyi olanaklara kavuştuğunu, böylece Kırgızistan'ın Türkiye ile ekonomik ve turizm ilişkilerinin canlanacağından umutlu olduklarını kaydetti.
     THY İcra Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ise yaptığı konuşmada, İstanbul-Bişkek-Ulanbator seferlerinin tarihi bağları olan ülkelerle dostane ilişkileri güçlendireceğinin altını çizdi.
     Seferler, Bişkek aktarmalı olarak, İstanbul'dan Pazartesi, Çarşamba ve Cuma, Ulan Batur'dan ise Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada üç gün karşılıklı olarak yapılacak.
    
     -Kırgızistan'ın tanıtım filmi THY'na ait uçaklarda gösterilecek-
    
     Kırgızistan Başbakanı Ömürbek Babanov, Kırgızistan'ın tanıtım filmi Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçaklarda gösterileceğini söyledi.
     Başbakan Ömürbek Babanov, hükümetin, Kırgızistan'ın olanaklarını ve imkanlarını gösteren 5 dakikalık tanıtım filminin 32 milyondan fazla yolcu taşıyan THY'na ait uçaklarda gösterileceğini belirtti.
     Babanov, ülke tanıtım filminin, Kırgızistan'ın yurt dışındaki büyükelçiliklerinde ve kabine üyelerinin yurt dışı seyahatlerinde gösterileceğini ifade etti.
     Kırgızistan hükümeti, ülkeye yatırımcı ve turist çekmek için son altı ayda bir çok tanıtıcı etkinliklerde bulunarak, 7 bin dolardan fazla kişi başına gelir düzeyine sahip 44 ülke ile vizeleri de kaldırdı.
    
    
    


Bu haberi 321 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir