İstanbul Autoshow'a doğru... -ODD Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: -"45 markanın toplam 500'e…

  • Yazı boyutu
İstanbul Autoshow'a doğru...
  -ODD Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar:
  -"45 markanın toplam 500'e…

İstanbul Autoshow'a doğru... -ODD Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: -"45 markanın toplam 500'e yakın model sergileyeceği fuarda, 4 modelin dünya prömiyeri 31 modelin ise Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek" -"Bu yıl otomotiv sektörü toplam pazarının 775 bin adetler civarında olacağını öngörüyoruz"

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, 2-11 Kasım tarihlerinde düzenlenecek İstanbul Autoshow'da 45 markanın toplam 500'e yakın model sergileyeceğini, fuarda 4 modelin dünya prömiyerinin 31 modelin ise Türkiye prömiyeri gerçekleştirileceğini bildirdi.
     İstanbul Autoshow 2012 için devam eden hazırlıklarla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce ve Shell&Turcas Petrol Anonim Şirketi Üst Yöneticisi Jacek Dziembaj'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
     ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar İstanbul Autoshow Fuarı'nın, Türkiye otomotiv sektörünün gerek Türkiye'de gerekse uluslararası platformlarda tanıtımına büyük katkı sağlayacak bir organizasyon olacağını belirtti.
     Uluslararası Otomotiv Sanayicileri Birliği'nin (OICA) yıllık uluslararası toplantısının da aynı tarihlerde düzenlenmesinin bir tesadüf olmadığını dile getiren Bayraktar, şunları söyledi:
     "OICA üyeleri fuarımızı gezecekler ve bu alanda sektörümüzün ne kadar ileri bir noktada bulunduğunu kendileri bizzat tecrübe edecekler. OICA Başkanı Patrick Blain de açılışımızda bulunacak ve bir konuşma yapacak. Bu yıl konseptini 'Sektörün Güç Gösterisi' olarak belirlediğimiz fuarda; 45 markanın 500'e yakın modeli ilk kez bir arada sergilenecek. Toplam 4 otomobilin dünya, 31 adet otomobilin ise Türkiye lansmanı gerçekleşecek. Bu kadar çok sayıda lansmanın yapılacak olması fuar temasının ne kadar doğru belirlendiğini bir kez daha kanıtlıyor.
     Bu yıl otomotiv sektörü toplam pazarının 775 bin adetler civarında olacağını öngörüyoruz. Fuarın pazarın en hareketli olduğu yılın son iki ayının hemen başında gerçekleşmesi de sektör açısından önemini artırıyor. Markaların, fuarda lansmanını gerçekleştirecekleri yeni modellerinin yanı sıra sunacakları satış avantajları da pazarın son iki ayda oldukça hareketli geçmesine neden olacak. Autoshow'un yaratacağı olumlu rüzgarın, kasım ve aralık ayı kapanış sayılarına pozitif yansıyarak sektöre enerji katacağına inanıyorum."
    
     -Fuarda yerleşim 22 Ekim'de başlayacak-
    
     TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü ise İstanbul Autoshow 2012'ye katılacak markaların standlarını hazırlamaları için TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yerleşimin 22 Ekim'de başlayacağını kaydetti.
     Ersözlü, mart ayından bu yana her marka için bir eylem planı oluşturulduğunu ve tüm çalışmaların bu plana göre takip edildiğini ifade ederek, "Heyecanla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Makul bir bütçe ile ailece tüm bir günü keyifle geçirmek isteyenler için her türlü konforu sunacak olan İstanbul Autoshow'a herkesin kolayca ulaşabilmesi için de yeni düzenlemeler yapıldı. Metrobüs ile ulaşma imkanı sağlandı, İstanbul'un çok çeşitli noktalarında var olan servisler artırıldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne özel araçlarıyla geleceklere ise 4 bin 500 araç kapasiteli açık otopark ile 600 araçlık kapalı otopark hizmet verecek" diye konuştu.
     Ersözlü, bu yıl fuara 600 bin civarında ziyaretçi beklediklerini kaydetti.
     Shell & Turcas Petrol Üst Yöneticisi (CEO) Jacek Dziembaj, Türkiye otomotiv sektörü için önemli bir kilometre taşı olan Autoshow'a ana sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.
     Dziembaj, "Bu senenin ana teması olan 'Güç Gösterisi' Shell'in 'daha fazla, daha temiz ve daha akıllı enerjiyi üretmek' olarak özetlediğimiz gelecek stratejisi ile birebir örtüşüyor. Tüketicilere, farklı ihtiyaçlara uygun yakıt seçenekleri sunarak aynı zamanda sektörde de standartları yükselttiğimize inanıyorum. Biz de fuar boyunca ziyaretçiler için birçok sürprizler ve etkinlikler hazırladık. Tüm ziyaretçileri Shell V-Power Performans Merkezi olarak adlandırdığımız Shell standımıza davet ediyorum" dedi.
    
     -Fuarda kadın ve çocuklara özel etkinlikler tasarlandı-
    
     Fuarda, çocuklar için çocuk kulübü etkinlikleri kapsamında tiyatro, sinema ve oyun alanları hazırlandı. Oyun alanlarında BJK Koleji eğitmenleri fuar boyunca her gün, "hayalimdeki projeyi gerçekleştirmek istiyorum" diyen 4-12 yaş kategorisinde bulunan çocuklara görsel sanatlardan sportif becerilere, bilim müzesi etkinliklerinden müziğe uzanan geniş bir yelpazede farklı içerikli eğitim ve atölye programları sunacak.
     Kadın ziyaretçiler için ise bütün gün zaman geçirebilecekleri etkinlikler tasarlandı. DOVE Bakım Alanı'nda kadınlar uzmanlar tarafından kişiye özel uygulanacak cilt ve saç analizleri sayesinde kendilerine özel kişisel bakım ip uçlarını öğrenecek.
     Fuar, kadınlar, çocuklar ve öğrencilere hafta içinde ücretsiz, hafta sonu ise kadınlara yüzde 50 indirimli, çocuklar ve öğrencilere ise yine ücretsiz olacak. Katılımcıların keyifli bir gün geçirmeleri için aynı zamanda Tüyap'ın 25 bin kitabı olan TÜYAP kütüphanesi de fuar süresince tüm ziyaretçilere açık olacak.
     Ziyaretçiler için ayrıca fuar süresinde İstanbul'un çeşitli bölgelerinden ücretsiz servis olanağı da sunulacak. Autoshow, hafta içi 12.00-21.00, hafta sonu ise 11.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. İstanbul Autoshow 2012, 12 salonda ve toplam 50.000 metre kare stand kurulum alanında gerçekleşecek.
     İstanbul Autoshow 2012'nin "www.istanbulautoshow12.com" adresindeki canlı, hareketli ve interaktif web sitesi de açıldı. Autoshow ile ilgili tüm gelişmelerin paylaşıldığı sitede ayrıca fuarın etkinlik takvimi, ulaşım bilgileri, giriş ücretleri ve katılımcı firmalar ile ilgili bilgiler de yer alıyor.
     İstanbul Autoshow ile ilgili gelişmeler anlık olarak facebook ve twitter hesaplarından da duyuruluyor. Sosyal medya hesaplarının takipçileri çeşitli sürprizlerle de karşılaşacaklar. Web sitesi ile facebook ve twitter hesaplarından fuar boyunca, fuar içi etkinlikler ve aktiviteler de izlenebilecek.
     İstanbul Autoshow 2012 için akıllı telefon aplikasyonları da hazırlandı. Akıllı telefon ve tabletlere özel geliştirilen farklı aplikasyonlar ile otomotiv tutkunlarına yeni dijital deneyimler yaşatılacak.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir