İstanbul Autoshow 2012 -Toyota, Yeni Auris ile birlikte yenilenen Verso'yu da Türkiye'de…

  • Yazı boyutu
İstanbul Autoshow 2012 
     -Toyota, Yeni Auris ile birlikte yenilenen Verso'yu da 
     Türkiye'de…

İstanbul Autoshow 2012 -Toyota, Yeni Auris ile birlikte yenilenen Verso'yu da Türkiye'de ilk defa fuarda görücüye çıkardı

Toyota, sınıfının en önemli oyuncularından biri olmaya hazırlanan Yeni Auris ile birlikte Yenilenen Verso'yu da Türkiye'de ilk defa Autoshow'da görücüye çıkardı.
     Toyota, ayrıca hibrit teknolojisinin en gelişmiş modelleri olan Prius Plug-in Hybrid ve Yaris Hybrid'in yanı sıra yarış otomobilinde devrim yaratan TS030 HYBRID modelini de sergiledi.
     Fuarda 2 ayrı salonda yer alan Toyota, 2. Salonda geniş ürün gamıyla en yeni modellerini sergilerken, 9. Salondaki "adrenaline zone" simülatöründe GT86 sürüş deneyimi ve eğlencesini yaşatıyor.
     Toyota Pazarlama ve Satış AŞ CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Toyota'nın 75'nci kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirterek, "75 yılda 200 milyonun üzerinde araç üreten Toyota, her zaman daha iyi otomobiller üretme vizyonuyla hareket ederek kalitesi, teknolojisi ve üretim anlayışıyla örnek gösterilen bir marka olmayı başardı" dedi.
     Bundan sonra daha da çekici tasarıma sahip modelleri ile müşterilerin beğeni ve bağlılığını kazanmayı hedeflediklerini dile getiren Bozkurt, Toyota olarak bugün fuarda ilk kez sergiledikleri Yeni Auris ve Yenilenen Verso modelleri ile 2013'te iddialarını yükselteceklerini ve pazardaki güçlerini artıracaklarını kaydetti.
     Toyota Avrupa Başkan Yardımcısı Daniele Schillaci de, Türkiye-deki ekonomik göstergelerin umut verici olduğuna değinerek "Türkiye, otomotiv sektöründe Avrupa pazarına göre daha olumlu bir tablo çiziyor. Toyota olarak da Avrupa'daki zorluklara rağmen güçlü satış hedeflerimize ulaşacağımıza eminim. Bunun başarılmasında önemli bir katkısı olduğuna inandığım, lideri ve öncüsü olduğumuz hibrit teknolojisine sahip modellerimizle Türk pazarında da iyi bir yer edinmek istiyoruz. Yaris Hybrid'in İstanbul gibi trafik yoğunluğu fazla olan şehirler için ideal olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.
    
     -Bakan Çağlayan, Yenilenen Verso'nun direksiyonuna geçti-
    
     Bu arada İstanbul Autoshow'un açılışına katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'de ilk gösterimi gerçekleştirilen, yenilenen Toyota Verso'nun tanıtımına katıldı.
     Bakan Çağlayan, stantta Toyota Pazarlama ve Satış AŞ CEO'su Ali Haydar Bozkurt tarafından ağırlandı.
     Avrupa'da tasarlanan ve Türkiye'deki üretimine devam edilecek olan yenilenen Verso'nun 30 Türk mühendis tarafından geliştirilmesinin övgüye değer olduğunu söyleyen Bakan Çağlayan "Bu tür organizasyonlarda Türkiye'de üretilen araçların direksiyonuna geçmeyi tercih ediyorum. Türk mühendislerini kutluyorum" dedi.
     Yenilenen Verso'nun Türkiye'deki ilk tanıtımını gerçekleştiren Bakan Çağlayan, diğer Toyota modellerini de inceledi.
    
    
    

Bu haberi 369 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir