İstanbul Autoshow 2012

  • Yazı boyutu
İstanbul Autoshow 2012

En Hızlı Ferrari fuarda görücüye çıktı, Türkiye'de 6 sipariş aldı

Ferrari, 599 GTB Fiorano modelinin yerini alan olan en yeni ve hızlı modelini 2012 İstanbul Autoshow Fuarı'nda tanıttı.
     Ferrari tarihinin gelmiş geçmiş en güçlü ve en hızlı modeli unvanına sahip F12berlinetta modeli, 2012 İstanbul Autoshow Fuarı'nda tanıtılmasının ardından Tofaş çatısı altında yer alan FerMas tarafından 660 bin avrodan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla satışa sunuldu.
     Gösterişli ve agresif tasarımlı yapısıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken Ferrari F12berlinetta, Ferrari'nin F1 yarışlarındaki tecrübesini ve bu yönde kazandığı teknolojik birikimini tek bir çatı altında toplanmasını yansıtması bakımından önem taşıyor.
     FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, "Ferrari markasının tüm dünyada zirve noktasını temsil eden F12berlinetta modelinin ilkini kasım ayında teslim edeceğiz. 2012 yılında aldığımız 6 adet siparişin 3'ünü teslim etmeyi hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.
     Ferrari 458 Spider ve Ferrari FF gibi yeni modellerini peş peşe tanıtarak büyük bir çıkış yakalayan ve 2012 yılında Türkiye'de 20 adetin üzerinde Ferrari modeli satışı hedeflediklerini dile getiren Albayrak, Ferrari'nin yeni modeli olan F12berlinetta'nın 8.5 sn'lik 0-200 km/s hızlanma verisi gibi performansıyla gelmiş geçmiş en hızlı Ferrari modeli unvanına sahip olarak yollara çıkacağına da dikkati çekti.
     Albayrak, "Ferrari markasının tüm dünyada zirve noktasını temsil eden F12berlinetta'ya ülkemizde ilk etapta 6 adet sipariş aldık ilkini ise kasım ayında teslim edeceğiz. 2012 yılında aldığımız 6 adet siparişin 3'ünü teslim etmeyi hedefliyoruz" dedi.
     Ferrari 458 Spider ve Ferrari FF gibi yeni modellerini peş peşe tanıtarak büyük bir çıkış yakalayan ve 2012 yılında Türkiye'de 20 adetin üzerinde Ferrari modeli satışı hedeflediklerini dile getiren Albayrak, 2013 yılında ise 7 adet F12berlinetta satışı gerçekleştirmeyi öngördüklerininde altını çizdi.
    
    
    


Bu haberi 452 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir