İşsizlikteki gerileme... -T-Bank Başekonomisti Veyis Fertekligil: -"Bundan sonraki süreçte yaz…

  • Yazı boyutu
İşsizlikteki gerileme...
  -T-Bank Başekonomisti Veyis Fertekligil:
  -"Bundan sonraki süreçte yaz…

İşsizlikteki gerileme... -T-Bank Başekonomisti Veyis Fertekligil: -"Bundan sonraki süreçte yaz ayları ile birlikte düşüş devem edecektir"

T-Bank Başekonomisti Veyis Fertekligil, nisan ayı işsizlik oranına ilişkin, "Bundan sonraki süreçte yaz ayları ile birlikte düşüş devem edecektir" görüşünü paylaştı.
     TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Fertekligil, işsizlik oranlarının geçen yıl eylül ayında yüzde 9'un altına gerilediğini ve 2012 yılının en düşük rakamı olduğunu belirterek, bunun bahar döneminin getirdiği bir durum olduğunu, yaz aylarına doğru işsizlik rakamlarının düştüğünü ifade etti.
     İşsizlik oranlarında, bundan sonra bir iki ay daha düşme trendinin devam edebileceğini belirten Fertekligil, şu değerlendirmede bulundu:
     "Bir kaç ay daha yüzde 9'un altında görebiliriz. Mevsimsel etkilerden arındırılmış rakamlara baktığımızda orada da serinin en düşük rakamlarından biri. Ocak ayında da rakam yüzde 9'du, nisan ayında yüzde 9 olarak gerçekleşti. Burada da yatay seyir devam edebilir. Sonbahar, kış aylarında işsizlik tekrar yükselecektir. Yüzde 10'lu rakamları göreceğiz. Ama şu ana baktığımızda olumlu bir eğilim var. Büyümenin de devem ettiğini görüyoruz. Bundan sonraki süreçte yaz ayları ile birlikte düşüş devem edecektir. Ama bu ekonomik büyüme ile de çok bağıntılı bir durum."
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir