İşsizlikteki gerileme devam ediyor -TGSD Başkanı Cem Negrin: -"Biz kendi sektörümüzde çalışacak…

  • Yazı boyutu
İşsizlikteki gerileme devam ediyor
  -TGSD Başkanı Cem Negrin:
  -"Biz kendi sektörümüzde çalışacak…

İşsizlikteki gerileme devam ediyor -TGSD Başkanı Cem Negrin: -"Biz kendi sektörümüzde çalışacak eleman bulmakta zorlanıyoruz, dolayısıyla diğer sektörler de aynı durumda ise işsizlikteki bu rakamlar daha da gerileyebilir"

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Cem Negrin, tekstilde işçi bulma gibi bir sorunları olduğunu belirterek, "Yabancı işçi getirmek için izin istemeye başlayacak sanayiciler çıkacaktır. Biz kendi sektörümüzde çalışacak eleman bulmakta zorlanıyoruz. Dolayısıyla diğer sektörler de aynı durumda ise işsizlikteki bu rakamlar daha da gerileyebilir" dedi.
     TÜİK tarafından açıklanan haziran ayı işsizlik rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Negrin, Türkiye'nin son 1 yıldır çok başarılı bir süreçten geçtiğini kaydetti.
     Özellikle ihracat kalemlerinin çeşitlenmesinin bunu tetiklediğini kaydeden Negrin, tekstil sektörü olarak işçi bulmakta zorlanılan bir son 6 ay geçirdiklerini ifade etti.
     Gidişatın iyi olduğunu ve böyle devam etmesini umduklarını vurgulayan Negrin, "Tekstilde işçi bulma gibi bir sorunumuz var. Yabancı işçi getirmek için izin istemeye başlayacak sanayiciler çıkacaktır. Biz kendi sektörümüzde çalışacak eleman bulmakta zorlanıyoruz. Dolayısıyla diğer sektörler de aynı durumda ise işsizlikteki bu rakamlar daha da gerileyebilir" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir