İşsizlik yeniden tek hanede -Oyak Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"İşsizlikte önümüzdeki…

  • Yazı boyutu
İşsizlik yeniden tek hanede
  -Oyak Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin:
  -"İşsizlikte önümüzdeki…

İşsizlik yeniden tek hanede -Oyak Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"İşsizlikte önümüzdeki dönemde çok belirgin aşağı yönlü hareket beklemiyoruz"

Oyak Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin, işsizlik oranlarındaki gerilemeye ilişkin, "Önümüzdeki dönemde çok belirgin aşağı yönlü hareket beklemiyoruz" dedi.
     Girgin, mart dönemi işsizlik oranlarını AA muhabirine değerlendirdi. Açıklanan rakamların geçen yılın aynı dönemine göre daha olumlu olduğunu belirten Girgin, bu oranların yıl içindeki en iyi oranlar gibi göründüğünü söyledi.
     Türkiye'deki ekonomik aktivitenin Avrupa'daki belirsizliklerden etkilendiğini anımsatan Girgin, ihracat tarafında da bunun görüldüğünü belirtti. Girgin, ekonominin yavaşladığının ortada olduğunu ifade ederek, "İşsizlikte önümüzdeki dönemde çok belirgin bir aşağı yönlü hareket beklemiyoruz. İşsizliğin bu oranlarda seyretmesinini bekliyoruz" yorumunu yaptı.
     Anadolu Yatırım Araştırma Müdürü Gülizar Öztürk de işsizlik oranlarının gerilemesini, büyüme beklentisi ve yeni iş olanaklarının doğması açısından olumlu değerlendirdiklerini söyledi.
     Türkiye'de 2012 yılı mart döneminde işsizlik oranı, geçen yılın aynı dönemine göre 0,9 puan azalarak yüzde 9,9 oldu. 2011 yılının mart döneminde işsizlik oranı yüzde 10,8 düzeyindeydi. İşsizlik oranı geçen yıl sonundan sonra ilk kez yeniden tek haneye geriledi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir