İşsizlik verileri -TOBB ETÜ'nün "Sanayide Gelişmeler ve İstihdam Eğilimleri" çalışmasına göre,…

  • Yazı boyutu
İşsizlik verileri
  -TOBB ETÜ'nün "Sanayide Gelişmeler ve İstihdam Eğilimleri" 
  çalışmasına göre,…

İşsizlik verileri -TOBB ETÜ'nün "Sanayide Gelişmeler ve İstihdam Eğilimleri" çalışmasına göre, düşüşte, ara malları imalatı alt sektöründeki büyüme ile imalat dışı sektörlerdeki istihdam artışları etkili oldu

TOBB ETÜ Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SPM), işsizlik oranlarında görülen düşüşte, ara malları imalatı alt sektöründeki büyüme ile imalat dışı sektörlerdeki istihdam artışlarının etkili olduğunu bildirdi.
     TOBB ETÜ'den yapılan yazılı açıklamada, TOBB ETÜ SPM tarafından Mayıs 2012'ye ilişkin verilerin değerlendirildiği "Sanayide Gelişmeler ve İstihdam Eğilimleri" çalışması hazırlandığı belirtildi.
     TÜİK'in yüzde 8,2 olarak açıkladığı Mayıs ayı işsizlik oranının, imalat sanayi kapasite kullanım oranındaki artışla değerlendirildiği çalışmada, söz konusu işsizlik rakamı "son 8 yılın en düşük Mayıs ayı işsizlik oranı" olarak yorumlandı. Açıklanan işsizlik oranının ardında, imalat sanayi ara malları imalatı alt sektöründeki büyüme ve imalat dışı sektörlerdeki istihdam artışlarının yattığı vurgulanan çalışmada, gelecek dönemde sanayide büyüme olacağı beklentisinin korunduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir