İşsizlik rakamları -AK Parti MKYK Üyesi Gedikli: -"Türkiye ekonomisi her geçen gün diğer…

  • Yazı boyutu
İşsizlik rakamları 
  -AK Parti MKYK Üyesi Gedikli: 
  -"Türkiye ekonomisi her geçen gün diğer…

İşsizlik rakamları -AK Parti MKYK Üyesi Gedikli: -"Türkiye ekonomisi her geçen gün diğer ekonomilerden olumlu yönde ayrışarak yoluna güven ve istikrarla devam ediyor" -"Bunu her veride gördüğümüz gibi bugün açıklanan işsizlik rakamları sonuçlarında da gördük" -"Önümüzdeki aylarda daha da iyi sonuçların geleceğini tahmin ediyoruz"

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ekonomist Dr. Bülent Gedikli, Türkiye ekonomisinin her geçen gün diğer ekonomilerden olumlu yönde ayrışarak yoluna güven ve istikrarla devam ettiğini belirterek, "Bunu her veride gördüğümüz gibi bugün açıklanan işsizlik rakamları sonuçlarında da gördük. Önümüzdeki aylarda daha da iyi sonuçların geleceğini tahmin ediyoruz" dedi.
     Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) bugün açıkladığı Hanehalkı İşgücü Araştırması, "2012 Temmuz Dönemi Sonuçları"nı değerlendiren Gedikli, doğru bir kıyaslama yapabilmek için rakamları, geçen yılın aynı ayıyla mukayese etmek gerektiğini söyledi.
     Gedikli, bu karşılaştırma yapıldığında da işsizlik oranında geçen yılın aynı ayına göre 0,7 puanlık bir düşüş olduğunu belirterek, dünyanın bir çok ülkesi ekonomik krizlerle boğuşurken Türkiye'de işsizlik oranının düşmesini takdire şayan olarak değerlendirdi.
     Bunun yanı sıra istihdam edilenlerin sayılarında da geçen yılın aynı ayına göre artış olduğuna dikkati çeken Gedikli, "İstikrar ve güven ortamı, Türkiye'nin tüm göstergelerini olduğu gibi işsizlik rakamlarını da olumlu yönde etkilemeye devam ediyor. Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesiyle kıyasladığımızda Türkiye'nin görünümü son derece pozitif" diye konuştu.
     Açıklanan rakamların, her açıdan olumlu olduğunu vurgulayan Gedikli, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Ekonomide sözlerden çok sayılar önemlidir ve biz de sayılarla konuşuyoruz. Sayılar da ortada... Türkiye ekonomisi her geçen gün diğer ekonomilerden olumlu yönde ayrışarak yoluna güven ve istikrarla devam ediyor. Bunu her veride gördüğümüz gibi bugün açıklanan işsizlik rakamları sonuçlarında da gördük. Önümüzdeki aylarda daha da iyi sonuçların geleceğini tahmin ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir