İşsizlik oranları -GESİAD Başkanı Varlık: "Yüzde 8,2 oranı sürpriz oldu, memnuniyet verici"

  • Yazı boyutu
İşsizlik oranları
  -GESİAD Başkanı Varlık: "Yüzde 8,2 oranı 
  sürpriz oldu, memnuniyet verici"

İşsizlik oranları -GESİAD Başkanı Varlık: "Yüzde 8,2 oranı sürpriz oldu, memnuniyet verici"

Bursa Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Başkanı Emre Varlık, mayıs dönemi işsizlik oranlarıyla ilgili, "Yüzde 8,2 oranı sürpriz oldu, memnuniyet verici" dedi.
     Varlık, mayıs dönemi işsizlik rakamlarını değerlendirdiği yazılı açıklamasında, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, mayıs döneminde işsizliğin, geçen yılın aynı dönemine kıyasla 1,2 puan azalarak yüzde 8,2 olduğunu, böylece son 10 yılın en düşük işsizlik oranının yakalandığını belirtti.
     Bunun memnuniyet verici olduğunu, ancak sürdürülebilir olması gerektiğini vurgulayan Varlık, şunları kaydetti:
     "Ben böyle bir oranın kalıcı olmasını isterim. İşsizlik rakamının yüzde 7 seviyesine düşmesi için kalıcı, büyük çaplı yapısal değişikliklerin olması lazım. Yüzde 8,2 oranı sürpriz oldu, memnuniyet verici. Bu iktisadi faaliyetlerin halen zirve seviyesinde olduğunu gösterir. Senenin ilk üç ayı hem perakende hem de ticaret için çok iyi geçmedi. Nisan, mayıs, haziran aylarındaysa direkt olarak işverenlerle yaptığım görüşmelerde, işlerinin düzeldiğini, ilk üç ayın olumsuzluğunu üzerlerinden attıklarını ifade ettiler."
    
    
    

Bu haberi 233 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir