"işsizlik oranı artacak" uyarısı

  • Yazı boyutu
"işsizlik oranı artacak" uyarısı

OECD'den "işsizlik oranı artacak" uyarısı.OECD: "Üye ülkelerde ekonomik büyüme, önümüzdeki dönemde işsizlik oranını düşürecek kadar iyi değil"

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), üye ülkelerde ekonomik büyümenin önümüzdeki dönemde işsizlik oranını düşürecek kadar iyi olmadığı uyarısında bulundu.
     Merkezi Paris'te bulunan OECD'nin istihdam raporunda, üye ülkelerdeki zayıf ekonomik toparlanma yüzünden en azından 2013 yılı sonuna kadar işsizlik oranının yine yüksek olacağı tahmininde bulunuldu.
     Raporda, 2012 yılı Mayıs ayı itibarıyla üye ülkelerdeki ortalama işsizlik oranın yüzde 7,9 olduğuna işaret edilerek, 2013 yılı son döneminde ise yine bu oranın yüzde 7,7 seviyelerinde olacağı öngörüldü.
     Üye ülkelerdeki toplam işsiz sayısının 48 milyona çıktığına dikkat çekilen raporda, Avro Bölgesi'ndeki işsizlik oranın yüzde 11,1'e çıktığı, ABD'deki işsizlik oranın ise yüzde 8,25'te kaldığı bildirildi.
     Raporda, OECD ülkelerinde en fazla işsizliğin yüzde 24'le İspanya'da görüldüğü belirtildi.
     Raporda ayrıca işsizlik oranının, kriz öncesi döneme çekilmesi için 14 milyon yeni iş yaratılması gerektiğine vurgu yapıldı.
    
    
    


Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir