İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi -GÜNSİAF Başkanı Fincan: -"Ülkemizde birlik ve beraberlik…

  • Yazı boyutu
İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi
  -GÜNSİAF Başkanı Fincan: 
  -"Ülkemizde birlik ve beraberlik…

İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi -GÜNSİAF Başkanı Fincan: -"Ülkemizde birlik ve beraberlik olursa, İsrail özür de diler tazminatta öder. İşte yakın zamanda yaşadığımız bu en güzel hadise, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu gösterdi"

Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Kasım Fincan, "Ülkemizde birlik ve beraberlik olursa, İsrail özür de diler tazminatta öder. İşte bu yakın zamanda yaşadığımız en güzel hadise, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu gösterdi" dedi.
     Fincan, İkbal Koleji'nde düzenlenen GÜNSİAF Bölge Başkanlar Toplantısı'nda, federasyon olarak 19 ilde 7 bin 650 üye ile çalışma yürüttüklerini söyledi.
     Türkiye'nin önünün açık olduğunu belirten Fincan, oluşturulan olumlu hava ile biran önce yeni bir anayasanın yapılması gerektiğine işaret etti.
     Türkiye'nin 2023 hedefinin, yaşanan gelişmelerden sonra 3 yıl erkene alınabileceğini vurgulayan Fincan, şöyle konuştu:
     "İnanıyorum ki yaşanan gelişmelerden sonra bu hedefi koyan insanlar bu tarihi 2020'ye çekecekler. İnşallah onu da göreceğiz. Ülkemize halen dıştan sermaye yatırımı devam ediyor. Bunun yüzde 70'nin Avrupa ülkelerinden gelmesi ülkemizin doğru yolda olduğunun en büyük göstergesidir. Çünkü Avrupa incelemeden asla bir yere yatırım yapmaz.
     Ayrıca, ülkemiz için 'hafif bir tehlike' gibi gözüken cari açık kısmen kontrol altına alındı. Bunun da biran önce tam kontrol atına alınmasını arzu ediyoruz. Ülkemizde birlik ve beraberlik olursa, İsrail özür de diler, tazminatta öder. İşte yakın zamanda yaşadığımız bu en güzel hadise, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu gösterdi."
     Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş da Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu, hızlı büyüyen ekonomisi ile önemli bir gelişim gösterdiğini belirtti.
     Türkiye'nin ekonomisinin, küresel krizin etkilerine rağmen hızla büyümeye devam ettiğine dikkati çeken Demirtaş, "Bu dönemde ülkemizin yakaladığı ivme dünya nezdinde çok ses getirdi" diye konuştu.
     Adıyaman Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (ASGİAD) Başkanı Mehmet Fatih Bilgiç ise Türkiye'nin gelişen dünyada hak ettiği yere gelmesi için yoğun şekilde çalıştıklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 352 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir