Isparta Şehir Hastanesi ihalesinde en iyi teklif Akfen'den

  • Yazı boyutu
Isparta Şehir Hastanesi ihalesinde en iyi teklif Akfen'den

Isparta Şehir Hastanesi ihalesinde en iyi teklif Akfen'den

Akfen İnşaat, Isparta Şehir Hastanesi ihalesinde en iyi teklifi verdi.
     Akfen'den yapılan açıklamaya göre, TC Sağlık Bakanlığı, Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülen "Kamu Özel Ortaklığı Modeli ile Isparta Şehir Hastanesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi İhalesi" 22 Şubat Cuma günü gerçekleşti. Açık eksiltme usulü ile yapılan ihalede Akfen İnşaat, en iyi her şey dahil yıllık fiyat olarak 52 milyon 250 bin lira ile en düşük teklifi verdi.
     Kamu-Özel ortaklığı (PPP) modeli ile özel sektörün yapımını ve işletmesini gerçekleştireceği 755 yatak kapasiteli hastane projesinde devlet yüklenici firmaya 25 yıl kira bedeli ödeyecek.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Akfen Holding Murahhas Azası İrfan Erciyas, Isparta şehir hastanesi projesinin Akfen'in yer aldığı ilk PPP projesi olduğunu belirterek, "Proje için 500 milyon lira civarında yatırım öngörümüz var. Başlattığımız bağlayıcı olmayan ön finansman paketi çalışmalarını sözleşme görüşmeleri devam ederken tamamlayacağız" dedi.
     Finansman için yerli ve yabancı kuruluşlarla görüştüklerini söyleyen Erciyas, yatırımın yüzde 25'inin özkaynak, yüzde 75'inin kredi ile gerçekleştirileceğini kaydetti.
     Eskişehir Şehir Hastanesi için de ön yeterlilik başvurularının olduğunu ifade eden Erciyas, "Isparta'daki durum ve gelişmelere göre, Eskişehir ve bundan sonra başlayacak projelere karar vereceğiz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir