İspanyollar ekonomik durumdan umutlarını yitirdi

  • Yazı boyutu
İspanyollar ekonomik durumdan umutlarını yitirdi

İspanyollar ekonomik durumdan umutlarını yitirdi

İspanya Sosyolojik Araştırmalar Enstitüsü'nün (CIS) yayımladığı bir anket sonucuna göre İspanyolların yüzde 90,2'si ekonomik durumu "kötü veya çok kötü" olarak değerlendirdi.
     CIS'in geçtiğimiz mayıs ayında yaptığı anketin sonuçlarda İspanyolların, hiç olmadığı kadar kötümser oldukları görüldü. Yüzde 93,7 gibi büyük bir oran 2011'e nazaran 2012'de ekonomik anlamda hiçbir iyileşme olmadığını düşünürken, yüzde 72,7 de gelecek 1 yıl içinde durumun aynı veya daha kötü olacağını düşündüğünü kaydetti.
     CIS'ın anketinde, İspanyolları en fazla endişelendiren konuların başında, yüzde 81,7 ile yine işsizlik gelirken, onu ekonomi (yüzde 51,1) ve siyasi partiler ve siyasetçiler (yüzde 22,5) izledi.
     Anket sonuçlarını iktidardaki Halk Partisi (PP) "İspanyolların endişeleriyle iktidarın öncelikleri örtüşüyor", ana muhalefetteki Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) ise "İspanyollar, hükümetin, İspanya'yı krizden çıkarmaktaki beceriksizliğinin farkındalar" diye yorumladı.
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir