İspanyol Hükümeti, ulusal ekonomiyi kurtarma yardımı almayı "olasılık dışı" olarak gösterdi

  • Yazı boyutu
İspanyol Hükümeti, ulusal ekonomiyi kurtarma 
  yardımı almayı "olasılık dışı" olarak gösterdi

İspanyol Hükümeti, ulusal ekonomiyi kurtarma yardımı almayı "olasılık dışı" olarak gösterdi

İspanyol Hükümeti, ulusal bankaları kurtarmak için AB'den alınacak dış yardımın ardından ülke ekonomisi hakkındaki spekülasyonlara tepki göstererek, ulusal ekonomiyi kurtarma yardımı almayı "olasılık dışı" olarak açıkladı.
     İspanya Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Soraya Saenz de Santamaria, Yunanistan, İrlanda ve Portekiz'de olduğuna benzer bir şekilde ulusal ekonomiyi kurtarmak için Avrupa Birliği ve Uluslararası Para Fonu'ndan kredi yardımı alma olasılığının İspanya için geçerli olmadığını savundu. Bakanlar Kurulu toplantısından sonra basının karşısına çıkan Santamaria, özellikle İspanya ve Almanya ekonomi bakanları arasında yapılan toplantı sonrasında uluslararası basında çıkan iddialara ilişkin soruları cevapladı. "Ulusal kurtarma yardımı olmayacak, bu olasılık dışı" diyen Santamaria, hükümet temsilcilerinin diğer AB üyelerindeki meslektaşlarıyla görüşmelerinin Avro Bölgesine istikrar kazandırmak ve AB zirvelerinde alınan kararları uygulamak için olduğunu savundu.
     Öte yandan Ekonomi Bakanı Luis De Guindos da, İspanya'nın ulusal ekonomi için dış yardım alacağı iddialarına, "Kesin bir dille yalanlıyoruz. Wolfgang Schauble (Almanya Ekonomi Bakanı) ile toplantımız da bu mesele konuşulmadı" şeklinde cevap verdi.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir