İspanyol Agbar firması, Güneydoğu'da yatırım arayışında -Firma yetkililerinin Diyarbakır ve…

  • Yazı boyutu
İspanyol Agbar firması, Güneydoğu'da yatırım arayışında
  -Firma yetkililerinin Diyarbakır ve…

İspanyol Agbar firması, Güneydoğu'da yatırım arayışında -Firma yetkililerinin Diyarbakır ve Şanlıurfa'da yatırım için görüşmelerde bulunduğu bildirildi

Dünya genelinde 12 ülkede su sektöründe faaliyet gösteren İspanyol Agbar firmasının, Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın organizasyonuyla Diyarbakır ve Şanlıurfa'da yatırım için çeşitli görüşmelerde bulunduğu bildirildi.
     Karacadağ Kalkınma Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, DİSKİ ve Şanlıurfa Belediyesi yetkilileri ile bir araya gelen Agbar'ın Türkiye'deki şirketi Aqualogy Su Kanalizasyon Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Jose-Juan Gonzalez, bölgedeki ekonomik ve sosyal gelişmeden etkilendiğini söyledi.
     Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu'nun şubat ayında İspanya'da Agbar firmasına gerçekleştirdiği çalışma ziyareti sırasında, bölgede yatırım yapmaları için davet aldıklarını belirten Gonzalez, İspanya'da bin 200 belediye ile dünya genelinde 12 ülkede faaliyet gösteren 145 yıllık bir şirket olduklarını kaydetti.
     Gonzalez, içme sularından atık suların bertaraf edilmesine, abone ilişkilerine kadar su yönetiminin tüm süreçlerinde yer aldıklarını ifade ederek, "Küresel ekonomik krize rağmen, Türkiye'nin güçlü konumu bize yeni yatırım fırsatları sunmakta. Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın daveti ile Diyarbakır ve Şanlıurfa'ya gerçekleştirdiğimiz ziyarette GAP'ın bölgedeki kalkınmaya etkisini yakından görme şansımız oldu. Gördüklerimizden çok etkilendik" dedi.
     Belediyeler başta olmak üzere organize sanayi bölgelerine, büyük sanayi tesislerine su yönetimi hizmeti sunduklarını anlatan Gonzalez, hizmet yelpazelerinin çok geniş olduğunu kaydetti.
     Gonzalez, şöyle konuştu:
     "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde yatırım için önemli potansiyelinin bulunduğunu gördük. Şanlıurfa'nın ilçeleri ise tarımsal faaliyetlerin yoğunluğu nedeniyle büyük nüfus barındırıyor. İlçelere su yönetimi konusunda yardımcı olabiliriz. Bu nedenle önümüzdeki dönemde tüm ilçe belediyeleri ile Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın öncülüğünde bir araya geleceğiz. Anahtar teslim projeler yaptığımız gibi, istenirse müşavirlik hizmeti de sunabiliriz. Uygun koşulların oluşması halinde, finansman olanakları sağlayan bir şirketiz. Yatırım yaptığımız yerlerde alt yüklenicilere yeni iş imkanları sunuyoruz."
    
    
    

Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir