İspanya'nın borç sorunu -İspanya Maliye Bakanı Guindos: -"Hükümet, 15 gün içinde bankaların…

  • Yazı boyutu
İspanya'nın borç sorunu
  -İspanya Maliye Bakanı Guindos:
  -"Hükümet, 15 gün içinde bankaların…

İspanya'nın borç sorunu -İspanya Maliye Bakanı Guindos: -"Hükümet, 15 gün içinde bankaların yeniden sermayelendirilmesi konusunda karar alacak"

İspanya Maliye Bakanı Luis de Guindos, hükümetin 15 gün içinde bankaların yeniden sermayelendirilmesi konusunda karar alacağını söyledi.
     Guindos, Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, bunun, İspanyol hükümetinin bankalara yönelik raporlar ve Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) bilgi almasıyla ilgili olduğunu belirterek, hükümetin 15 gün içinde bankaların yeniden sermayelendirilmesi konusunda karar alacağını vurguladı.
     İspanyol bankalarındaki problemin, hükümet tarafından açıkça belirlenen bazı varlıklarla belirlenerek sınırlandığını ifade eden Guindos, bundan sonra hükümetin gerekli kararı alacağını ifade etti.
     IMF'nin bankalarla ilgili 11 Haziran'da rapor açıklaması bekleniyor.
     Fransa ve Avrupa Komisyonu, İspanyol bankalarına Avrupa kurtarma fonlarından doğrudan sermaye aktarılmasını isterken, bu öneriye Almanya itiraz ediyor.
     Avrupa Finansal İstikrar Fonu (EFSF) ya da Temmuz ayında hayata geçirilmesi beklenen Avrupa İstikrar Mekanizması'nın (ESM) bankalara doğrudan sermaye enjekte edebilmesi için Avro Bölgesi'ne üye 17 ülkenin oy birliğiyle bu yönde karar alması gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir