İspanya'nın borç sorunu -ECB Başekonomisti Praet: -"AB'nin bankacılık sektörüne yardım…

  • Yazı boyutu
İspanya'nın borç sorunu
  -ECB Başekonomisti Praet:
  -"AB'nin bankacılık sektörüne yardım…

İspanya'nın borç sorunu -ECB Başekonomisti Praet: -"AB'nin bankacılık sektörüne yardım sağlamasının ardından İspanya'nın bütçesinin denetlenmesi öngörülüyor"

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başekonomisti Peter Praet, Avrupa Birliği'nden (AB) bankacılık sektörüne yardım aldıktan sonra İspanya'nın bütçesinin denetlenmesinin öngörüldüğünü söyledi.
     Praet, Financial Times Deutschland'a yaptığı açıklamada, İspanya'ya yönelik klasik bir yardım programı olmadığını belirterek, kamu finansmanı ve bankacılık sektörü arasındaki ilişki nedeniyle İspanyol hükümetinin bütçesinin izlenmesi gerektiğini ifade etti.
     AB'nin İspanya'ya sağlayacağı kredinin dilimler halinde verileceğine işaret eden Praet, ödemelerin sürmesinin İspanya'nın koşulları yerine getirmesine bağlı olacağını vurguladı.
     Yunanistan, İrlanda ve Portekiz'in ardından AB'den finansal yardım talep eden dördüncü ülke İspanya'nın bankacılık sektörünün desteklenmesi için ne kadar kredi alacağı henüz netleşmedi.
     Piyasalarda, yardım miktarının 100 milyar avroyu bulabileceği belirtiliyor.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir