İspanya: Kömür madeni işçilerinin Madrid'deki gösterisinde olaylar çıktı

  • Yazı boyutu
İspanya: Kömür madeni işçilerinin Madrid'deki gösterisinde olaylar çıktı

İspanya: Kömür madeni işçilerinin Madrid'deki gösterisinde olaylar çıktı

İspanya'da Hükümetin, kömür madenlerine verilen devlet yardımını yüzde 63 oranında kesmesini protesto eden kömür madeni işçilerinin Başkent Madrid'deki gösterilerinde olaylar çıktı.
     Madrid'de düzenlenen ve yaklaşık 2 saat süren yürüyüş sonunda Endüstri, Enerji ve Turizm Bakanlığı binasının önüne gelen maden işçileri, önlerinde kurulan barikatları geçmeye çalışınca polis müdahale etti. Çıkan olaylarda aralarında polis ve gazetecilerin de olduğu 19 kişi yaralanırken, 3 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. Zırhlı polis araçlarına maytaplar ve taş atan bir grup göstericiye karşı güvenlik güçleri plastik mermi kullandı. Ellerindeki muzları bakanlık binasına doğru atan kömür madeni işçileri, "Düşman içeride. Terörist değiliz madenciyiz" şeklinde sloganlar attı.
     Polis, madencilerin hiçbir şekilde bakanlık binasına yaklaşmasına izin vermezken, olası bir kamp kurulmasına karşı da önlemler aldı. Sendika temsilcilerinin de müdahalesiyle olaylar daha fazla büyümeden durduruldu.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir