İspanya -Eski IMF Başkanı Rato, Bankia'dan alacağı 1,2 milyon avroluk tazminattan feragat etti

  • Yazı boyutu
İspanya
  -Eski IMF Başkanı Rato, Bankia'dan alacağı
  1,2 milyon avroluk tazminattan feragat etti

İspanya -Eski IMF Başkanı Rato, Bankia'dan alacağı 1,2 milyon avroluk tazminattan feragat etti

Uluslararası Para Fonu'nda (IMF) 2004-2007 yılları arasında başkanlık yapan ve 1996-2004 yılları arasında İspanya Ekonomi Bakanı olan Rodrigo Rato, bir süre başkanlığını yaptığı İspanyol bankası Bankia'dan alacağı 1,2 milyon avroluk tazminattan feragat etti.
     İspanya'nın 4. büyük bankası olarak bilinen ancak gayrimenkul piyasasında uğradığı zararlardan dolayı kamulaştırılıp, hazineden 19 milyar avroluk yardım talep eden Bankia'nın eski başkanı Rodrigo Rato, bankanın yeni yönetimine gönderdiği bir mektupla tazminatını almayacağını duyurdu. 2010 Aralık ayında getirildiği Bankia'nın başkanlığı görevinden 7 Mayıs'ta istifa eden Rato, 1,2 milyon avroluk tazminat almasına hak tanıyan sözleşmesindeki bir maddeyi kullanmayacağını açıkladı.
     Bankia'nın eski başkan yardımcılarından Francisco Pons da geçtiğimiz günlerde Bankia'dan alacağı her türlü tazminattan feragat ettiğini belirtmişti.
     Bankia'daki görev yapan eski yöneticilerin tazminatları İspanyol medyasında ciddi tartışmalara yol açarken, eski yöneticilerinden olan ve daha sonra Valencia bankasının başına geçen Aurelio İzquierdo'nun Bankia'dan 14 milyon avroyu bulan tazminat alacağı olduğu ortaya çıkmıştı. İspanyol medyası şimdi, Rato'nun 2011 yılında Bankia'daki görevinden 2 milyon 5 bin avro kazandığına vurgu yaparken, sadece iki yıllık görev için 1,2 milyon avroluk tazminat almaya hakkı olmasını eleştirdi.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir