İspanya Ekonomi Bakanı De Guindos, büyük şirketlerden yöneticilerinin maaşlarını düşürmesini…

  • Yazı boyutu
İspanya Ekonomi Bakanı De Guindos, büyük şirketlerden 
  yöneticilerinin maaşlarını düşürmesini…

İspanya Ekonomi Bakanı De Guindos, büyük şirketlerden yöneticilerinin maaşlarını düşürmesini istedi

İspanya Ekonomi Bakanı Luis de Guindos, büyük şirketlerden, bünyelerindeki üst düzey yöneticilerin ve yönetim kurulu üyelerinin maaşlarını düşürmesini istedi.
     Ekonomik kriz yaşayan İspanya'da, kamu açığını azaltmak için kamu sektöründe yeni kesintiler yapan İspanyol Hükümeti, özel sektörden dayanışma göstermesini bekliyor. Ekonomi Bakanı De Guindos, bir enstitüde yaptığı konuşmada, krizden dolayı "zor dönemler yaşadıklarını" belirterek, kısa vadede "acı veren yeni önlemler alınacağını ve bunun toplumun her kesiminin paylaşılması gerektiğini" savundu.
     Büyük şirketlerden bünyelerindeki üst düzey yöneticilerin ve yönetim kurulu üyelerinin maaşlarını düşürmesini isteyen De Guindos, "İbex 35'deki (Madrid Borsası) şirketlerden mevcut durumun bilincinde olmalarını ve toplumun talep ettiği çabalara onların da ortak olmalarını istiyorum. Büyük şirketlerin, daha duyarlı olacaklarına inanıyorum. Eğer ortak bir çaba gösterilirse, krizden daha hızlı ve basit bir şekilde çıkılır" şeklinde konuştu.
     Öte yandan iktidardaki Halk Partisi'nin (PP) Genel Sekreteri Maria Dolores de Cospedal da, bugün düzenlediği basın toplantısında, 2015 yılına kadar 65 milyar avroluk tasarruf yapılmasını öngören yeni kesintilerle ilgili kararlarını "İspanya'nın dış yardım almasını, müdahale edilen bir ülke olmasını önlemek" için aldıklarını söyledi.
     "Ülkemize yardım etmek için herkesin birbiriyle dayanışma içinde olma zamanının geldiğine inanıyorum" diyen De Cospedal, diğer siyasi partilere, sendikalara ve ulusal basına "Hükümeti desteklemek bir zorunluluktur" diye seslendi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir