İspanya Ekonomi Bakanı De Guindos: -"Eğer İspanya finans yardımı alırsa bu, Portekiz veya…

  • Yazı boyutu
İspanya Ekonomi Bakanı De Guindos: 
  -"Eğer İspanya finans yardımı alırsa bu, 
  Portekiz veya…

İspanya Ekonomi Bakanı De Guindos: -"Eğer İspanya finans yardımı alırsa bu, Portekiz veya İrlanda'nın aldığı gibi olmayacak"

İspanya Ekonomi Bakanı Luis de Guindos, hükümet olarak mevcut durumda dış finans yardımı istememe kararı aldıklarını açıklasa da ileride böyle bir yardım istenmesi halinde bunun Portekiz veya İrlanda'nın aldığından farklı olacağını vurguladı.
     ABC adlı bir İspanyol radyosuna açıklama yapan De Guindos, "Bugün itibariyle, Avrupa Merkez Bankası'ndan finans yardımı istememe kararı aldık. Ancak ileride İspanya için daha uygun bir durum olursa bu opsiyon değerlendirilir. Yine de şunu söylemek gerekir. Eğer İspanya finans yardımı alırsa bu, Portekiz veya İrlanda'nın aldığı gibi olmayacak" dedi.
     "İspanya'nın bir yardıma ihtiyacı yok sadece avro üzerindeki şüphelerin kaldırılması gerekiyor" diyen Ekonomi Bakanı, 2014 yılından itibaren Avrupa Merkez Bankası'nın Avro bölgesindeki bankaları tek elden denetleyecek olmasıyla ilgili alınan kararın çok önemli olduğunu ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 204 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir