İspanya'da yapılacak reformlar kontrol edilecek

  • Yazı boyutu
İspanya'da yapılacak reformlar kontrol edilecek

İspanya'da yapılacak reformlar kontrol edilecek

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, diğer Avrupa ülkelerinden maddi yardım alacak İspanya'daki reformların yakından izleneceğini belirtti.
     Schaeuble, Deutschlandfunk adlı radyoya yaptığı açıklamada, İspanya'daki reformların izlenmesi için bir troykanın oluşturulacağını ve programa riayet edilip edilmediğinin kontrol edileceğini ifade ederek, ancak bu kontrolün sadece bankalar sektörünün yeniden yapılanmasıyla ilgili olacağını kaydetti.
     İspanya'daki bankalar sisteminin bocalamasının bir sebebinin de emlak piyasası olduğuna işaret eden Schaeuble, şu anda atılan adımların, ABD'deki emlak krizinden çıkarılan dersler olduğunu, bu dersler sonucunda İspanya'ya, bankaların yeterli derecede sermaye ile donatılmasını tavsiye ettiklerini söyledi.
     İspanya'nın yardım alacağı yönündeki haberler, uluslararası alanda borsalarda iyimser bir hava yarattı.
     İspanya, banka sistemini yeniden yapılandırmak için hafta sonunda Avrupa'nın diğer ülkelerinden acil yardım talep etmişti.
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir