İspanya'da işsizlik yeni rekor kırdı -Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Banez: "Hiç şüphe yok…

  • Yazı boyutu
İspanya'da işsizlik yeni rekor kırdı
  -Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Banez: 
  "Hiç şüphe yok…

İspanya'da işsizlik yeni rekor kırdı -Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Banez: "Hiç şüphe yok ki; rakamlar kötü ama durumu düzeltmek için çalışıyoruz"

İspanya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın açıkladığı kasım ayı sonu rakamlarına göre, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 4 milyon 907 bin 817'ye çıktığı ve bunun yeni bir rekor olduğu belirtildi.
     İspanya'da son 4 aydır yükselişte olan işsiz sayısına geçtiğimiz kasım ayında 74 bin 296 kişi daha eklendi. Açıklanan resmi rakamlarda, 2011'in kasım ayına oranla 2012'de yüzde 11,2'lik artışla, 487 bin 355 yeni işsizin olduğu görüldü.
     Bu arada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fatima Banez, "Hiç şüphe yok ki; rakamlar kötü ama durumu düzeltmek için çalışıyoruz" açıklamasında bulundu. Banez, hükümetin başlattığı reform sürecinin tamamlanmasıyla işsizlik rakamlarının iyileşeceğine "emin olduğunu" söyledi.
     Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, "vatandaşlardan daha fazla özveri göstermesini istiyoruz. Ekonomideki küçülmenin tüm İspanyollarda acı sonuçlar doğurmaya devam ettiğinin farkındayız" dedi.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir