İspanya'da ekonomik kriz, ulusal bayram kutlamalarını da etkiledi

  • Yazı boyutu
İspanya'da ekonomik kriz, ulusal bayram kutlamalarını da etkiledi

İspanya'da ekonomik kriz, ulusal bayram kutlamalarını da etkiledi

Amerika kıtasının 1492 yılında keşfine bağlı olarak her yıl 12 Ekim'de İspanya'da yapılan ulusal bayramın bütçesi, ekonomik krizden dolayı bu yıl yaklaşık yüzde 65 düşürüldü.
     Ulusal bayram dolayısıyla yapılan askeri geçit ve kutlamalarda 2011 yılında 2,8 milyon avro harcayan İspanyol hükümeti, bu yıl 1 milyon avrodan az harcayarak, büyük bir tasarruf yaptı.
     Başkent Madrid'deki askeri geçitte geçen yıla oranla katılan askeri araç sayısı 147'den 50'ye indirilirken, ayrıca tanklar yer almadı, havada askeri uçakların gösterisi yapılmadı ve geçit güzergahı da kısaltıldı.
     Bu arada, bir yolsuzluk skandalına adı karışan ve hakkında soruşturma açılan Kral Juan Carlos'un damadı Palma Dükü İnaki Urdangarin ve eşi Prenses Cristina (Kral'ın kızı) askeri geçit sırasında tribünde yer almadı. Prenses Cristina ve Palma Dükü Urdangarin, yolsuzluk skandalından dolayı Kraliyet Ailesi'nin resmi programlarının dışında tutuluyor.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir