İspanya'da ekonomik kriz: İflas eden şirket sayısı her geçen gün artıyor

  • Yazı boyutu
İspanya'da ekonomik kriz: İflas eden şirket sayısı her geçen gün artıyor

İspanya'da ekonomik kriz: İflas eden şirket sayısı her geçen gün artıyor

Ekonomik krizin yaşandığı İspanya'da iflas bayrağı çeken şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor.
     İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü (INE) ve mali danışmanlık şirketi PwC'nin açıkladığı verilere göre, 2011'de bir önceki yıla oranla yüzde 19 artışla toplamda 5367 olan iflas talebinde bulunan şirket sayısı 2012'de de artmaya devam ediyor. İstatistiklere göre 2012'nin ilk çeyreğinde 1665, ikinci çeyreğinde 2016 ve üçüncü çeyreğinde ise 1466 şirket iflas talebine bulundu. Verilen bilgilerde, iflas eden işletmelerin çoğunluğunun inşaat ile emlak sektörlerinden olduğu kaydedildi. Ayrıca, iflasa giden şirketlerin yüzde 86'dan fazlasının, hiçbir gruba bağlı olmayan küçük ölçekli şirketler olduğu bildirildi.
     İflas taleplerinin en yoğun olduğu 2012'nin ikinci çeyreğinde ise toplam 2016 iflas ile tarihi bir rekor kırıldığı belirtildi. İspanya'da borçlarını ödeyemeyerek iflasa zorlanan işletmelerin çoğunluğunun Katalonya, Valencia, Madrid ve Endülüs bölgelerinde oldukları görüldü.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir