İspanya Başbakanı Rajoy: "Ekonomik daralmanın daha az olması beklense de 2013'ün İspanya için…

  • Yazı boyutu
İspanya Başbakanı Rajoy: 
  "Ekonomik daralmanın daha az olması beklense de 2013'ün 
  İspanya için…

İspanya Başbakanı Rajoy: "Ekonomik daralmanın daha az olması beklense de 2013'ün İspanya için zor bir yıl olacağının bilincindeyiz"

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, "Ekonomik daralmanın daha az olması beklense de 2013'ün İspanya için zor bir yıl olacağının bilincindeyiz" dedi.
     Rajoy, katıldığı bir konferansta yaptığı konuşmada ülkedeki mevcut ekonomik ve siyasi sorunları değerlendirdi. 2011 Aralık ayından bu yana görevde olan Rajoy, "Seçim kampanyasındaki sözümü tutamadım, vergileri artırdım ama en azından sorumluluklarımı yerine getirdim kanısındayım" şeklinde konuştu.
     "Ben, İspanyollara 'kesin bu krizden çıkacağız' diyorum" ifadesini kullanan Rajoy, bu zamana kadar uyguladıkları kemer sıkma politikalarının "hükümetin kaprisinden değil, krizden çıkmak için yapılması gereken öncelikler olduğunu" söyledi.
     İspanya'nın yaşadığı ekonomik güçlükleri atlatacak kapasiteye sahip olduğunu vurgulayan Rajoy, "Hükümet'in şu anda yaptığı, İspanya'yı temeli sağlam bir noktaya getirmek ve vatandaşların tarihimizde yeni bir başarı sayfası açmasını sağlamaktır. Çalışmaya devam edeceğiz çünkü daha gidilecek çok yol var" açıklamasında bulundu.
     Krizden çıkmak için İspanya'nın vergi sistemini sağlamlaştırması, kamu açığını düşürmesi, kurumsal reformları yapması ve likidite sorununu çözmesi gerektiğini, Avrupa'nın da kurumsal reformlarını tamamlayıp, daha fazla entegrasyona ihtiyaç duyduğunu dile getiren Rajoy, tüm bu başlıkların gerçekleşmesi için sürecin devam ettiğini kaydetti.
     Rajoy, "Avrupa'nın entegrasyonuna inanıyorum. Bazıları bu görüşü savunmasa da, ben Avrupa'nın bu şekilde Avrupa Birleşik Devletleri gibi bir hal alacağına inanıyorum. Avrupa ileriye gidecek. Avrupa yavaş ilerliyor, benim görüşüme göre daha fazla entegrasyona ihtiyaç var. Şimdilik Bankacılık Denetleme Kurumu oluşturuldu. Bunun iyi bir adım olduğuna inanıyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir