İspanya Başbakanı Rajoy: "Dış finans yardımına bugün için ihtiyacımız yok, ama ihtiyacımız…

  • Yazı boyutu
İspanya Başbakanı Rajoy: 
  "Dış finans yardımına bugün için ihtiyacımız yok, 
  ama ihtiyacımız…

İspanya Başbakanı Rajoy: "Dış finans yardımına bugün için ihtiyacımız yok, ama ihtiyacımız olursa kullanırız"

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, ülkesinin bulunduğu ciddi ekonomik krizden dolayı dış finans yardımı isteme olasılığı iddialarına karşı "Bugün için buna ihtiyacımız yok, ondan dolayı istemedik ama ihtiyacımız olursa kullanırız" dedi.
     Rajoy, bir İspanyol radyosuna verdiği demeçte, "Sadece İspanya'nın çıkarlarına uygun olması halinde AB'den dış finans yardım istenmesi olasılığının kullanılabileceğini" söyledi. Hiçbir AB üyesinin "asla finans yardımı almayacağız" demediğini kaydeden Rajoy, "Zaten böyle denilse hata olurdu" diye ekledi.
     İspanya Başbakanı ayrıca, Avro Bölgesi'ndeki bankaların tek elden denetimi için Avrupa Merkez Bankası'na (ECB) bağlı bir mekanizma oluşturulması ve AB üyelerinin kamu borçlarının ECB tarafından satın alınmasına olanak sağlanılmasıyla ilgili girişimi "çok olumlu" olarak değerlendirdi.
     Öte yandan Rajoy, işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalan ülkelere yardım amacıyla AB'de bir ortak işsizlik fonu kurulması yönündeki önerinin ancak 2013'ün haziran ayında masaya yatırılıp tartışılabileceğini ifade etti.
     Rajoy, başbakanlığının ilk yılı olan 2012'de yaptığı kesintiler için "Zor kararlardı ama zorunluydu" dedi.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir