İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük: -"Eylül ayında üretimdeki artış, yılın üçüncü…

  • Yazı boyutu
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük:
  -"Eylül ayında üretimdeki artış, yılın üçüncü…

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük: -"Eylül ayında üretimdeki artış, yılın üçüncü çeyreğindeki büyümeyi de bir miktar toparlayacaktır"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, Eylül ayında üretimdeki artışın, yılın üçüncü çeyreğindeki büyümeyi de bir miktar toparlayacağını bildirdi.
     Küçük, bu yılın Eylül ayı Sanayi Üretim rakamlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ağustos ayındaki yüzde 1,8'lik azalmadan sonra Eylül'de sanayi üretiminde yüzde 6,2 ile 2012'nin en yüksek artış oranı elde edildiğini kaydetti.
     Beklentilerin üzerinde gelen bu oranın, yüksekliğinin yanında, Ağustos'taki azalmanın mevsimsel etkilerden kaynaklanan geçici bir eğilim olarak kaldığına işaret etmesi itibarıyla da sevindirici ve moral verici olduğuna değinen Kaçak, "Eylül ayında üretimdeki artış, yılın üçüncü çeyreğindeki büyümeyi de bir miktar toparlayacaktır. Öte yandan, hem not artışının hem de sanayi üretimindeki yukarı yönlü hareketin getirdiği ivme ile ekonominin yılın son çeyreğinde canlanma eğilimine gireceğini söyleyebiliriz. Bu canlanma 2013-ü de olumlu etkileyecektir" değerlendirmesini yaptı.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir