İSO Genel Sekreteri Mete Meleksoy: -"Türkiye, dünyanın en büyük 17. ekonomisi olmasına rağmen,…

  • Yazı boyutu
İSO Genel Sekreteri Mete Meleksoy:
  -"Türkiye, dünyanın en büyük 17. ekonomisi olmasına 
  rağmen,…

İSO Genel Sekreteri Mete Meleksoy: -"Türkiye, dünyanın en büyük 17. ekonomisi olmasına rağmen, sigorta primi üretiminde 60. sırada yer alıyor"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Genel Sekreteri Mete Meleksoy, Türkiye'nin dünyanın en büyük 17. ekonomisi olmasına rağmen, sigorta primi üretiminde 60. sırada yer aldığını belirterek, "Sigortacı ile sigortalının arasındaki güveni pekiştirmek gerekli" dedi.
     Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nın "Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Stratejisi" çerçevesinde Hazine Müsteşarlığı, TOBB ve Türkiye Sigorta Birliği (TSB) işbirliğiyle hayata geçirilen toplantıların 11.si İstanbul'da gerçekleşti.
     Özellikle iş adamlarının karşı karşıya olduğu risklere ve bu risklerin yönetimine dikkat çekerek bir farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Meleksoy, "Türkiye dünyanın en büyük 17. ekonomisi olmasına rağmen, sigorta primi üretiminde 60. sırada yer alıyor. Sigortacı ile sigortalının arasındaki güveni pekiştirmek gerekli" ifadelerini kullandı.
     Toplantıya Meleksoy'un yanı sıra Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) Başkanı Ayşe Kılıç, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Aydın Çelebi ile sanayi odası temsilcileri katıldı.
     Toplantıda İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlileri Zeynep Aslan Gezgin, Faruk Ömrüuzak ve uluslararası deneyime sahip risk yönetmeni, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tanfer Dinler "İş Adamları İşinizi Siz Yönetin, Riskinizi Biz Yönetelim" konulu bir sunum yaptı.
     Söz konusu toplantılarda, ticaret erbabı ve sanayici iş adamlarına sigorta sektörünün öneminin anlatılması ve bu konuda bilinç artışı hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir