İSO'dan Otokar'a ödül...

  • Yazı boyutu
İSO'dan Otokar'a ödül...

İSO'dan Otokar'a ödül...

Otokar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından verilen Çevre Ödülleri'nde "Büyük Ölçekli Kuruluş Çevre Yönetimi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri" kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.
     Otokar'dan yapılan açıklamaya göre, Otokar İSO tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Çevre Ödülleri'nde "Büyük Ölçekli Kuruluş Çevre Yönetimi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri" kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.
     Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar'ın katılımı ile İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV)'da düzenlenen ödül töreninde Sayın Bayraktar ödülü Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin'e takdim etti. İlki 1995 yılında düzenlenen Çevre Ödülleri'nde bu yıl 5 farklı kategoride rekor sayıda başvuru yapıldı.
     Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Türkiye'nin tasarım, teknoloji ve üretimde öncü otomotiv şirketi Otokar olarak çevre bilincini artırmayı, çevresel sorumluluklarımızı yerine getirmeyi bir görev kabul ediyoruz. Çevrenin ve doğal kaynakların etkin kullanımını esas alan sistemler oluşturuyor ve bu sistemlerin sürekliliğini sağlıyoruz. İçinde bulunduğumuz çevrenin korunması ve iyileştirilmesi konularında çalışmalar yürütürken, bu bilincini ürünlerimize de yansıtıyoruz. Bugüne kadar on üç çevre ödülünün sahibi bir şirket olarak, kuruluşumuzun 50. Yılında bir çevre ödülüne daha layık görülmek çok gurur verici" ifadelerini kullandı.
     Otokar'ın uzun yıllardır alternatif yakıtlı araçlar konusunda da çalışmalar yürüttüğünü belirten Alptekin, "2012 yılında tehlikeli atık maliyetlerimizi 2011 yılına göre ünite başına yüzde 80 oranında azalttık. 2011 yılına göre 2012 yılında enerji tüketimini düşürmeye ve enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarla elde edilen CO2 emisyonu tasarruf miktarını 3 kat artırdık. Yine 2012-de sosyal sorumluluk amaçlı verdiğimiz çevre eğitimlerinin saati 4 kat artış gösterdi. Şirket içi ve dışı ağaçlandırma çalışmalarında dikilen fidan sayısı geçtiğimiz yıl yüzde 50 arttı" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir