İşletmecilerin BTK'ya bilgi verme yükümlülüğü

  • Yazı boyutu
İşletmecilerin BTK'ya bilgi verme yükümlülüğü

İşletmecilerin BTK'ya bilgi verme yükümlülüğü

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Elektronik Haberleşme Güvenliği Yönetmeliği Kapsamında İşletmecilerin Kuruma Bilgi Verme Yükümlülüğü yayımlandı.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde yer alan kurul kararına göre, Şubat ayı sonuna kadar gönderilmesi gereken elektronik haberleşme güvenliğine ilişkin raporu Kuruma göndermeyen, gecikmeli gönderen, bahse konu raporu Yönetmelikte belirtilen içeriğe uygun biçimde hazırlamayan takrir ekindeki işletmecilerin, "yetki belgesi ve mevzuat gereği verilmesi gereken bilgi ve belgelerin Kuruma veya mevzuat ve sözleşmenin yetkili kıldığı ya da Kurum tarafından yetkili kılınan diğer makamlara yetki belgesi ve mevzuatta öngörülen ya da Kurum tarafından belirtilen süre içinde verilmemesi ya da Kurum tarafından ilgili işletmeciden talep edilen diğer her türlü bilgi ve belgelerin süresi içinde verilmemesi" şeklinde gerçekleşen ihlalleri dolayısıyla Telekomünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezaları ile Diğer Müeyyide ve Tedbirler Hakkında Yönetmeliği'nin hükümleri gözetilerek uyarılacaklar.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir