"İşinizi İnternete Taşıyın Platformu"

  • Yazı boyutu
"İşinizi İnternete Taşıyın Platformu"

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen:"Projeden yararlanacak KOBİ'lere, e-ticarete girişi kolaylaştırmak amacıyla 2 yıl boyunca yıllık kullanım ücreti almadan sanal POS hizmeti sunacağız"

     Google, Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve Sadece Hosting öncülüğünde kurulan "İşinizi İnternete Taşıyın Platformu", düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
     Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'deki KOBİ'lerin, internet ekonomisinin sunduğu fırsatlardan yeterince faydalanamadığına dikkati çekti.
     Tüketim alışkanlıkları ve müşteri profilindeki değişim nedeniyle, KOBİ'lerin bilgi işlem teknolojilerini etkin kullanmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Özen, şöyle konuştu:
     "Biz de bugün KOBİ'lerin dijital dönüşümüne destek olmak amacıyla 'İşinizi İnternete Taşıyın' projesini hayata geçiriyoruz. Projeyle, yeni Türk Ticaret Kanunu devreye alınmadan, KOBİ'leri e-dönüşüm sürecine hazırlamayı amaçlıyoruz. İşbirliğimiz sayesinde, KOBİ'lere, web sayfası, hosting ve e-ticarete olanak tanıyacak altyapı kurulumu, ücretsiz olarak sağlanacak. Garanti Bankası olarak, projeden yararlanacak KOBİ'lere, e-ticarete girişi kolaylaştırmak amacıyla 2 yıl boyunca yıllık kullanım ücreti almadan sanal POS hizmeti sunacağız. 'KOBİ'lerin dijital danışmanı Garanti' yaklaşımıyla, önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz yeni proje ve işbirlikleri sayesinde, dijital dünyadaki desteğimizi kesintisiz sürdüreceğiz."
    
     -"24 saat açık mağaza konsepti"
    
     Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez, internet ile birlikte hızlı bir değişimin yaşandığı, kullanıcı karar verme ve satın alma eğilimlerinin değiştiği bu dönemde, işletmeler için rekabette kalıcı olabilmenin ve başarıda sürekliliği sağlayabilmenin formülünün internete yapılacak doğru yatırımlar olacağını belirterek, "Tüketicinin '24 saat açık mağaza konsepti'nde yaşamaya başladığı bu süreçte interneti satış kanalı olarak konumlandırmak işletmelerin sürdürülebilir büyümelerini sağlamaları için önemli" dedi.
     Platform hakkında bilgi veren Google Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İçil ise "İşletmelerin internet teknolojilerini etkin kullanması, ülke ekosisteminin büyümesi açısından da büyük önem taşıyor. 'İşinizi İnternet'e Taşıyın' platformu olarak hedefimiz; ekonomimizin büyümesinde büyük öneme sahip KOBİ'lerin bu dünyada yer alabilmesi için gerekli olan altyapı ve desteği sunabilmek, hızlı değişime rağmen rekabette kalıcı olmalarına, işlerini farklı pazarlara taşıyabilmelerine yardımcı olmaktır. Bu kapsamda ilk kez Google Türkiye öncülüğünde başlattığımız ve Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve Sadece Hosting desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu projenin diğer ülkelere örnek olmasını hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
     İçil, KOBİ'lerin e-dönüşüm sürecine rehberlik ederek, rekabet gücünü artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Platform, 1 milyon KOBİ'ye erişerek, ilk yıl sonunda mevcut 10 bin aktif e-ticaret sitesini ikiye katlamayı amaçlıyor" dedi.
    
     -İşinizi İnternete Taşıyın-
    
     Toplantıda Platform hakkında hakkında şu bilgiler verildi:
     "İnternet teknolojilerini işlerine entegre etmek isteyen KOBİ'lere bir yıl boyunca ücretsiz çözümler sunulacak. İşletme sahipleri, www.isinizinternette.com.tr adresine girerek, 1 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden, .com alan adı alabilecek, web sayfalarını oluşturabilecek, e-ticaret altyapılarını kurabilecek, hosting servisinden faydalanabilecek ve böylece ürün ve hizmetlerinin internet üzerinden tanıtımını ve satışını yapabilecekler.
     İşletmeler platform kapsamında sunulan altyapı ile herhangi bir teknik desteğe ihtiyaç duymadan kolay ve hızlı bir şekilde işlerini internete taşıyabilecekler. Platform kapsamında, Garanti Bankası ödeme sistemleri konusunda destek sağlarken, IdeaSoft e-ticaret sitesi hazırlama aracını, SadeceHosting ise web sitesi oluşturma aracı ve hosting hizmetini sağlayacak. E-ticaret sitesi kuran firmalar, ürün gönderimlerinde Yurtiçi Kargo'nun özel fiyat avantajları ve servislerinden faydalanabilecekler. Google AdWords reklam programı desteği ile de işletmeler, ürün ve hizmetlerini hedef kitleleri ile buluşturma imkanına sahip olacaklar."
 


Bu haberi 308 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir