İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz: -"Türkiye, iklimlendirme ürünleri ihracatını arttırabilme…

  • Yazı boyutu
İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz:
  -"Türkiye, iklimlendirme ürünleri ihracatını
  arttırabilme…

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz: -"Türkiye, iklimlendirme ürünleri ihracatını arttırabilme konusunda çok avantajlı"

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz, Türkiye'nin iklimlendirme ürünleri ihracatını arttırabilme konusunda çok avantajlı olduğunu belirtti.
     Poyraz, yazılı açıklamasında, sektörün ihracatını artırmak, daha fazla ülkeye ulaşabilmek ve üyelerinin ihracat faaliyetlerine destek olabilmek amacıyla "Dünya İklimlendirme Sektörü İthalatı"nı mercek altına alarak, rapor hazırladıklarını bildirdi.
     Hazırladıkları raporun sektör mensupları için önemli bir kaynak olduğunu, Türkiye'nin iklimlendirme ürünleri ihracatını arttırabilme konusunda çok avantajları bulunduğunu belirten Poyraz, açıklamasında şu görüşleri ifade etti:
     "Türkiye'nin iklimlendirme sektöründeki fırsatları en iyi şekilde değerlendirmesi ve pazar payını mutlaka arttırması gerektiğine inanıyoruz. Geçmişte ihracatın yüzde 75'ini AB ülkelerine yapıyorduk, bugün çeşitlenen pazarlar nedeniyle bu oran yüzde 45 seviyesine geriledi. Ancak Türk iklimlendirme sektörü ürünleri dünyanın dört bir yanına da ulaştı."
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir