İŞGEM'ler iş ve istihdam sağlıyor -Türkiye'deki 15 İş Geliştirme Merkezi'nde 342 firmanın…

  • Yazı boyutu
İŞGEM'ler iş ve istihdam sağlıyor
  -Türkiye'deki 15 İş Geliştirme Merkezi'nde 342 
  firmanın…

İŞGEM'ler iş ve istihdam sağlıyor -Türkiye'deki 15 İş Geliştirme Merkezi'nde 342 firmanın üretim yaptığı ve bu işletmelerde 3 bin kişiye istihdam sağlandığı bildirildi

Türkiye İş Geliştirme Merkezleri (İŞGEM) Derneği Başkanı Adem Gül, Türkiye'deki 15 İş Geliştirme Merkezi'nde 342 firmanın üretim yaptığını ve bu işletmelerde 3 bin kişiye istihdam sağlandığını bildirdi.
     Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İŞGEM'lerin bir araya gelmesiyle birlikte 25 Temmuz 2008 tarihinde derneklerini kurduklarını belirtti.
     İŞGEM'leri sivil bir toplum kuruluşu çatısı altında toplayarak sorunlarının çözümünde ve yapılacak işbirliklerinde hızlı gelişim sağlamayı kendilerine amaç edindiklerini anlatan Gül, ülke genelindeki mevcut 15 İŞGEM'de, 3 bin kişiye istihdam sağlandığını vurguladı.
     İŞGEM'lerde çalışma hayatına başlayan birçok firmanın marka olduğunu dile getiren Gül, bazı firmaların ise Afrika dahil yurtdışında ihracat yapmanın ötesine geçerek, bu ülkelerde kendi üretim tesislerini kurduklarını ifade etti.
     Bu tablonun sürdürülebilir olması için İŞGEM'lerin çözüm bekleyen sorunlarının çözülmesine ihtiyaç duyduklarını aktaran Gül, bu amaçla birçok kurum ve kuruluş nezdinde çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.
     Özellikle İŞGEM'ler yasasının çıkartılması için gelecek dönemde çalışmalarını artıracaklarını belirten Gül, şöyle konuştu:
     "Kuruluş aşamasından bugüne kadar yanımızda olduklarını bilmemize rağmen başta KOSGEB olmak üzere birçok kurum tarafından yapılan çalışmalar ve girişimler bugüne kadar bizlerin istediği sonuca ulaşamamıştır. Halen İŞGEM'lerdeki firmalar, enerji tüketimlerinden, KOSGEB teşviklerine kadar birçok konuda İŞGEM ayrıcalığını görmek istemektedirler. Zira bizler kayıt dışından kayıtlı ekonomiye geçiş ve devletten aldığı destekleri de fazlasıyla devlete geri döndürme özelliğine sahip kuruluşlarız. Bu yüzden sorunlarımızın çözülmesi gerektiğine inanıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir