İşadamlarına Tunus çağrısı -Tunus'ta, tarım alanında önemli fırsatlar bulunduğu ve Türkiye'den…

  • Yazı boyutu
İşadamlarına Tunus çağrısı
  -Tunus'ta, tarım alanında önemli fırsatlar bulunduğu 
  ve Türkiye'den…

İşadamlarına Tunus çağrısı -Tunus'ta, tarım alanında önemli fırsatlar bulunduğu ve Türkiye'den çok büyük yatırımlar beklendiği bildirildi

Mersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Uluslararası Fuar Koordinatörü Mahmut Çıkmaz, Tunus'ta tarım alanında önemli fırsatlar bulunduğunu ve Türkiye'den çok büyük yatırımlar beklendiğini bildirdi.
     Çıkmaz, yazılı açıklamasında, Tunus'ta düzenlen Uluslararası Tarım Yatırımları ve Teknolojileri Fuarına (SIAT 2012) Mersin ASİAD üyeleriyle katıldıklarını belirtti.
     Tunus'un ticari potansiyeli ve ülke ekonomisinde önde olan sektörlerin tanıtıldığı fuarda, yatırım ve ortaklık için Tunus'un çok uygun bir yer olduğunun gözlemlendiğini anlatan Çıkmaz, Tunus hükümetinin tarıma dayalı sektörlere önemli oranda teşvik sağladığını vurguladı.
     Ülkede, yurt dışından yatırım yapanlara kolaylıklar sağlandığını aktaran Çıkmaz, Türk girişimcilerin Tunus'ta daha fazla ilgi gördüğünü ve buna kendisinin de şahit olduğunu bildirdi.
     Tunus ziyareti sırasında bürokratlarla görüşmeler yaptıklarını da ifade eden Çıkmaz, şunları kaydetti:
     "Tunus Tarım Bakanı Mohamed Ben Salem ile bir araya geldik. Toplantıda, iki ülke arasındaki ticari gelişmelerin daha yüksek seviyelere gelmesinin zor olmayacağı dile getirildi. Bakan, defalarca Türk yatırımcıları ülkesine davet etti ve yatırım için gerekli olan her türlü yardım ve kolaylığın temin edileceğini anlattı. Bu fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ortaklık ve işbirliğine de büyük önem veriliyor. Ülke de teknik altyapı eksiklikleri, bunu tedarik edebilecek potansiyelin azlığı, ülkenin yurt dışı yatırımına ihtiyacını artırıyor. Tarım sektöründe yatırımlara yönelik çok önemli fırsatlar var. Bu noktada Tunus, Türkiye'den çok büyük yatırımlar bekliyor."
     Çıkmaz, işadamalarını Tunus'a yatırım yapmaya çağırarak, Tunus aracılığıyla komşu ülkelerle de önemli ticari girişimlerin sağlanabileceğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 122 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir