İş Sanat, Fado'nun en başarılı temsilcilerinden Carminho'yu ağırladı

  • Yazı boyutu
İş Sanat, Fado'nun en başarılı temsilcilerinden Carminho'yu ağırladı

İş Sanat, Fado'nun en başarılı temsilcilerinden Carminho'yu ağırladı

İş Sanat, ilgi uyandıran dünya müziği konserleri kapsamında çağdaş Fado'nun başarılı temsilcilerinden biri olan Carminho'yu ağırladı.
     Yapılan açıklamaya göre, geleneksel Fado'yu Brezilya müzikleri, caz, pop ve rock müzik gibi farklı türlerle buluşturan Carminho unutulmayacak bir repertuarla İş Sanat'ta dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.
     Genç ve başarılı sarkıcı Carminho, klasik Fado geleneğine uyarak bir Portekiz gitar, bir klasik gitar ile basgitar eşliğinde sahneye çıktı. Aşk ve özlem dolu şarkılarını seslendiren Carminho, bir süre önce yaşamını yitiren İş Sanat'ın yönetmeni Meriç Soylu'ya da bir şarkı ithaf etti.
     Portekiz'in en değerli şiirlerinden ilham alarak bestelenmiş Fadoları yorumlayan Carminho, konserin sonunda alkışlara dayanamayarak tekrar sahneye çıktı. Son şarkıyı mikrofonu bırakarak, çıplak sesle söyleyen Carminho dakikalarca ayakta alkışlandı.
     Dünya müziğinin en başarılı temsilcilerini müzikseverlerle buluşturan İş Sanat, Nisan ayında Yunanistan'ın "yaşayan efsanesi" Marinella, Mayıs'ta ise "Fado'nun kraliçesi" Mariza'yı ağırlayacak.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir