İş makinecileri kentsel dönüşümle sektörün yüzde 20 büyümesini bekliyor -İMDER Yönetim Kurulu…

  • Yazı boyutu
İş makinecileri kentsel dönüşümle sektörün yüzde 20 büyümesini bekliyor
  -İMDER Yönetim Kurulu…

İş makinecileri kentsel dönüşümle sektörün yüzde 20 büyümesini bekliyor -İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Divriş: -"Kentsel Dönüşüm Projesi sayesinde iş makineleri sektörünün yüzde 20 büyümesini bekliyoruz"

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Divriş, Kentsel Dönüşüm Projesi sayesinde sektörün yüzde 20 büyümesini beklediklerini bildirdi.
     Kentsel Dönüşüm Projesi'ni yakın takibe alan iş makinecileri, Ar-Ge departmanlarına talimat vererek yıkım, ayrıştırma ve moloz kaldırma işlerinde kullanılmak üzere toplam 9 çeşit yeni iş makinesi tasarlattı. İş makinecileri 400 milyar dolarlık kentsel dönüşüm sayesinde sektörün yüzde 20 büyümesini bekliyor.
     Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Divriş, 6 bin 500 konut ile eş zamanlı başlatılan proje çerçevesinde 4 bin adet iş makinesinin kullanılacağını belirterek, 400 miyar dolara mal olacağı ifade edilen Kentsel Dönüşüm Projesi sayesinde iş makineleri sektörünün yüzde 20 büyüme yaşayacağını beklediklerini bildirdi.
     Divriş, Türkiye'de 10 yaş sınırı altında 61 bin adet iş makinesi bulunduğunu, ancak bu makinelerin özelliklerinin kentsel dönüşüm için uygun olmadığını bildirdi. Bunun farkında olan iş makinesi üreticilerinin aylar önce Ar-Ge departmanlarındaki makine mühendislerine talimat verdiklerini belirten Divriş, şunları kaydetti:
     "9 yeni iş makinesi tasarlandı. Bu makinaların kentsel dönüşüm, yıkım çalışmaları için uygun aparatlara sahipler. Bu nedenle en uzak noktaya kadar ulaşabilme kabiliyetleri var. Kabin bölümü ise özel tasarlanmış iş makinaları mevcuttur. Bu özellik de iş makinesinin yıkım, ayrışma ve moloz kaldırma aşamalarında daha esnek ve kullanışlı olmasını sağlıyor"
     Yeni tasarlanan iş makineleri fiyatının 100 bin dolar ile 300 bin dolar arasında değiştiğine dikkati çeken Cüneyt Divriş, "Yeni tasarımlı iş makineleri hem zamandan hem de paradan yüzde 30 tasarruf sağlıyor. Bunlar ayrıca geri dönüşüm, enerji ve çevre açısından da oldukça avantajlı" bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir